E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
Ogilvy İstanbul

Ogilvy İstanbul’un İş Geliştirme Liderliğine Ozan Ortaç Getirildi

Müşterilerine reklam, halkla ilişkiler ve müşteri etkileşimi & satış alanlarında entegre hizmetler sunan Ogilvy İstanbul, son yıllardaki güçlü büyüme ivmesini sürdürmek üzere yönetim ekibinde yeni bir görevlendirme gerçekleştirdi.

Ogilvy PR bünyesinde 5 yıldır İş Geliştirme ve Müşteri Direktörü olarak görev yapan Ozan Ortaç’ın sorumluluk alanı, şirketin tüm faaliyet alanlarını kapsayacak şekilde genişletildi. Ortaç, yeni dönemde Ogilvy İstanbul İş Geliştirme alanının lideri olarak görevlendirildi.

Ogilvy İstanbul CEO’su Emine Çubukçu, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Bir süre önce başlattığımız ‘One Ogilvy’ yolculuğunda iletişimin farklı disiplinlerinde müşterilerimize değer katacak hizmetlerimizi daha zenginleştirilmiş ve bütünleşik bir şekilde sunuyoruz. İş süreçlerimizin yönetiminde de bu bütünlüğü yansıtacak düzenlemelere gidiyoruz. Teknoloji, havacılık, spor gibi farklı sektörlerdeki deneyimleriyle markaların ihtiyaçlarını anlama konusunda uzun yıllara dayalı bir yetkinliğe sahip olan Ozan Ortaç, beş yıl boyunca Ogilvy PR çatısı altında İş Geliştirme alanında çok başarılı bir performans gösterdi. Bu süre içinde diğer disiplinlerle de yakın bir çalışma dinamiği geliştiren Ozan, şimdi Ogilvy İstanbul İş Geliştirme alanının lideri olarak ajansımız ve müşterilerimizin büyüme yolculuğuna yeni katkılar sağlayacak” dedi.

Ozan Ortaç
Ozan Ortaç

Ozan Ortaç kimdir?

Ozan Ortaç, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden mezun olduktan sonra ilk iş deneyiminde Hürriyet gazetesinde kültür-sanat muhabiri olarak görev yaptı. Sonrasında kendi mesleği olan PR’a dönen Ozan, ilk ajansında Nokia, Toshiba, QAD gibi telekomünikasyon ve bilişim markalarının müşteri temsilciliğini yürüttü. Daha sonra A&B İletişim’e katılarak, 8 yıl boyunca Turkcell, Garanti Bankası, IBM Türk, Boeing, SunExpress gibi markalara hizmet verdi. 5 yıl süreyle Sun Express’in Türkiye ve Almanya’daki Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevini yürüttükten sonra Assan Alüminyum ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nda kurumsal iletişim direktörlüğü yaptı. Ogilvy PR’a 2015 yılında İş Geliştirme ve Müşteri Direktörü olarak katılan Ozan, evli ve bir çocuk babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir