23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın

Landing Page Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Landing Page nedir i açıklamak gerekirse, dijital pazarlamada, açılış sayfası, özellikle pazarlama veya reklam kampanyası amacıyla oluşturulan bağımsız bir web sayfasıdır.

Landing Page Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Bir ziyaretçinin, bir Google AdWords reklamını, çoğu zaman ise Eylem Çağrısı (CTA) için tasarlanarak hazırlanmaktadır. Ziyaretçilerinizin, iletişim bilgileri karşılığında işletmenizden kaynak sunabileceğiniz bir sayfadır. Açılış sayfasının tek bir amacı vardır; potansiyel müşteriler oluşturmak.

Landing page nedir i açıklamak için e-kitaplar, e-posta bültenleri, çevrimiçi kurslar, endüstri etkinlikleri, ücretsiz ürün denemeleri ve topluluk üyelikleri ve mobil şirket uygulamaları gibi örnekler bulunur.

Shopify Landing Page Nedir Örnek

Landing Page Nedir?
Dönüştürülen Landing Page Yazmanın 5 Püf Noktası

1. Faydalara Odaklanmak

Ürün ya da hizmetin özelliklerine odaklanmak yerine; müşteriye olan faydasına odaklanmak; tüketicilerde “satış” stratejisini azalttığı düşüncesiyle daha çok güven vermektedir. Bir dizüstü bilgisayarın işlemcisi, grafik özelliklerine odaklanmak yerine müşterilere dosyaları %15 daha hızlı indirebileceklerine odaklanmak.

2.  Etkili Başlık 

Landing Pagelerde başlık ve kullanılan dil son derece önemlidir. Ziyaretçiyle arkadaş ya da iş arkadaşı gibi konuşulmalıdır. Basit, günlük dil ile başlığın dikkat çekici olması, daha zevkli ve davetkar olacaktır.

3. Güven

Bir ziyaretçinin sizinle iletişime geçmesi veya açılış sayfanızdaki formu doldurmak için, kişisel bilgileri teslim etmesi için işletmenize güvenmesi gerekmektedir. Ama nasıl?Müşteri memnuniyeti hakkında sahip olduğunuz istatistikler,Müşteri referansı (kısa bir alıntı) ile açıklama,Etkinlik istatistikleri (şu kadar kişi indirdi, şu kadar kişi satın aldı…)

4. Aciliyet

Ziyaretçiler hemen dönüşüme dahil olmazlar, harekete geçme çağrımıza da hemen cevap vermezler. Dolayısıyla bunu hızlandırmak için, aciliyet seviyesini artırmak gerekmektedir. Bunu yapmak için de bazı noktalara odaklanmak gerekmektedir. 


Aciliyeti hızlandırmak için temel prensipler ise;

Kıtlık Yaratmak:

Sınırlı sayıda kullanıcıya hizmet etme, bir süre içinde zamanın dolması gibi sosyal psikolojide etkin olan kıtlık prensibinden faydalanabilir.
Zamanlayıcı ya da Geri Sayım Kullanıcılara zamanın geçtiğini hatırlatmak aciliyet seviyesini artıracaktır. Örnek: SD Inbound Etkinlik Açılış Sayfası 

Kayıp İsteksizliği: 

Bir şeyleri kaybetmekten kaçınma eğilimi içerisindeki kullanıcılar, kaybetmeme arzusunun; bir şeyi kazanma arzusundan daha büyük olduğunu göstermiştir.Kullanıcı şimdi harekete geçmezse, ne olacağını söyleyerek bu eğilime dokunulabilir. Örneğin; sahurdan önce bu ürünü almazsanız indirimi kaçırırsınız.

5. Harekete Geçme Çağrısını Tekrar Etmek 

Harekete geçirici mesajları mümkün olduğunca tekrarlamak gerekmektedir. Başlıklarda, formlarda bunu desteyen CTA butonları aktif olmalıdır.  

Harekete Geçme Çağrısını Tekrar Etmek Harekete geçirici mesajları mümkün olduğunca tekrarlamak gerekmektedir. Başlıklarda, formlarda bunu desteyen CTA butonları aktif olmalıdır.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir