E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
Landing Page Nasıl Hazırlanır?

Landing Page Nasıl Hazırlanır?

Ürün veya hizmetlerinizin hedef kitlenize ulaşmasını sağlayan Landing Page hakkında detaylı bir açıklama yapıyoruz.

Landing Page nedir?

Açılış sayfası adıyla bilinen landing page, ziyaretçilerin ulaşmak istediklerine kolay erişmelerini sağlar. Bir karşılama sayfası genel olarak hizmet amaçlı kullanılmaktadır. Bu sayede insanları, ihtiyaç duymayacakları içeriklerle yormadan istedikleri ürüne yönlendirmektedir. Karşılama sayfalarında mutlaka kullanıcıların beklentilerini karşılayacak içerikler oluşturulması gerekir.

Landing page’ler genel olarak bir yönlendirme eğiliminde tasarlanmıştır. Farklı butonlar üzerinden bu yönlendirmeler yapılabilir. Sayfa tasarımının da buna göre oluşturulması gerekir. Bu yüzden olabildiğince sade ve kolay anlaşılır, yormayan bir akış kurgulanarak hazırlanmalıdır. Landing page’lerin gerçekten size özel ve benzersiz olması artı puan sunacaktır. E-ticaret adreslerinin belirli oranlarda indirim kuponları vermesi buna örnek olarak gösterilebilir. Sayfa üzerinde yani içeriklerin çok net ve açık bir şekilde aktarılması kritik önem taşır. Bu noktada doğru içerikleri temin etmek için profesyonel yardım alabilirsiniz.

Landing Page Nasıl Hazırlanır?

Potansiyel müşteri çekmeye yarayan landing page nasıl hazırlanır? Landing page işleminde kampanyalar en önemli konulardan bir tanesidir. Karşılama sayfası farklı ilgi alanlarına hitap eden bildirimlerle kendisini gösterebilir. Devam eden içerikler için, harekete geçirici butonlar ve sloganlar kullanılabilir.

Landing Page Nasıl Hazırlanır?

Sayfa Hızı Optimizasyonu

Web site hız optimizasyonu SEO stratejileri arasında çok önemli bir noktada yer alıyor. Yine açılış hızı da önemli konulardan bir tanesidir Bu anlamda landing page hız optimizasyonu ziyaretçilerin geç yükleme sorununa çözüm bulabilir hem de aradıkları ürünlere hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayabilir. Potansiyel müşterilerin aradığı anahtar kelimeler URL ya da resimlere eklenebilir.

Landing Page Şablonları

Hazır bir şablon kullanmak hem tasarım açısından hem de teknik açıdan sizlere büyük kolaylıklar sunuyor. Hazır şablonların tasarımı profesyoneller tarafından hazırlanması gerekir. Böylece aranılan deneyim kolayca sunulur. Şablonları hazırlarken öneriler ve sayfa tasarımı arasında iyi bir korelasyon sağlamak zorundasınız.  En çok kullanılan şablon türleri;

  • Unbounce
  • Colorlib
  • Themeforest
  • Dev.to

Landing page’leri incelediğimiz zaman, hepsinin ilgi yaratmak adına farklı stratejik yaklaşımlara sahip olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Ancak hepsinin ortak noktası ziyaretçileri farklı ürünlere yönlendirmektir. Bu adreslerin reklam bannerları olmaması gerekir. Landing page’lerin ana amacı ziyaretçiler ile etkileşim kurmak ve onları memnun bir şekilde sitede tutabilmektir.

– A/B Testi Uygulamaları

Ziyaretçi eğilimleri değiştikçe arayışlarda aynı şekilde değişim göstermektedir. İnternet adresinizdeki içerik bu eğilimlere karşı hızlıca uyum sağlamaktadır. A/B testi, web tasarım yardımıyla ziyaretçilerin ilgisini istatistiksel olarak göstermektedir. Bu yüzden günümüzde yaygın şekilde kullanılır. A/B testlerinin yapılması gereken ilk sayfalarınız landing page yapılarından bir tanesidir. Çünkü hedeflerinize özel ziyaretçilerden hangi tasarımlarda daha fazla dönüş aldığınızı bilmeniz oldukça önemlidir. Arka plan renginden başlık kopyasına kadar tek tek öğeler inceleme altına alınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir