E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
İçerik Stüdyosu Nedir?

Instagram Creator Studio (İçerik Stüdyosu) Nedir?

Dijital pazarlamacıların uzun zamandır beklediği Instagram İçerik Stüdyosu ( Creator Studio ) ve bununla birlikte “zamanlama” özelliğini aktif hale getirdi. Instagram, 3.parti uygulamalardan hoşlanmıyordu dolayısıyla resmi bir uygulama aracılığı ile panelden gönderi planlamak artık çok kolay ve güvenli.

Henüz beta sürümü olan Instagram Creator Studio ( İçerik Stüdyosu ) her geçen gün özelliklerini de genişletiyor. Henüz igtv, mesaj ve post zamanlayıcı özellikleri söz konusu ve yavaş yavaş tüm hesaplarda da aktif olacaktır.

Instagram İçerik Stüdyosu Nedir?

En büyük hedeflerinden biri, reklam verenlerin içeriklerinden reklam geliri elde etmek. İçerik yöneticilerinin marka işbirlikleri ve hayranlardan destek gibi para kazanmalarına yardımcı olmak, böylelikle Youtube gibi platformlarla rekabet etme şansı vermek.

Dijital pazarlamacılar için, içeriğinizi çeşitli sayfalarda izleme, yönetme ve analiz etme özelliği taşımaktadır. Dijital pazarlamanın en önemli özelliklerinden bir tanesi olan “raporlama ve analiz” yapmak bu panelle son derece kolaylaşacaktır. Firmalar için ay sonu raporlarında dijital pazarlama içerisinde bulunan sosyal medya kanallarından çıkılan gönderilerin, hikayelerin veya gelmiş özel bir dönüşün dahi markaya kazandırdığı değerler ölçülmeye çalışılırken pazardaki Instagram kullanımı göz önünde bulunarak bu panel firmalara büyük katkılar sağlayacağa benziyor.

En Önemli Özellikleri Nedir?

İçerik Kütüphanesi: Kullanıcıların yazı tiplerini, tarihlerini, durumlarını ve daha fazlasını sıralasına imkan tanır. Yazıların etkinliğini görmek bile mümkün!

Gelen Kutusu Görünümü: Yaklaşık 3 ay önce Facebook ile Instagram DM entegrasyonu bazı hesaplara yayılmaya başlamıştı. Bu panel sayesinde DM kutunuzu tek bir kanaldan yönetmeniz mümkün hale geliyor.

Ses Koleksiyonu: Video postlarınızda kullanmanız için bir kütüphane oluşturulmuş, buradan ses efektleri ve parçaları görebilir, videolarınıza ekleyebilirsiniz.

Sadakat Görünümü: Dijital pazarlamanın fark yaratan özelliğinin analiz ve raporlama olduğundan bahsetmiştir. Bu sadakat görünümü, postlarımız hakkında raporlama yapıyor.

Dijital Pazarlamacılar için Önemi

Masaüstünde hazır bulunan bilgileri alma ve yorumlama fırsatı veriyor, bu entegrasyon sayesinde veri izleme son derece kolaylaşıyor.

Cihazlar arasında geçiş yapmak ve birden fazla hesap yönetmeye zaman harcamak yerine bu panel sayesinde, yaratıcılığınıza ve üretkenliğinize daha çok zaman ayırabilirsiniz.

Facebook Business üzerinden kolaylıkla Instagram Creator Studio (İçerik Stüdyosu)’na giriş yapabilir, kısa zamanda yönettiğiniz tüm hesapları ekleyebilir ve gönderilerinizi paylaşabilirsiniz. Haftalık, aylık ve üçer aylık periyodlarla insight verilerinden hedef kitlenizi ölçümleyebilir. Sayfa yönetiminizi daha verimli hale getirebilirsiniz.

3 yorum
  1. İnstagramda post zamanlama özelliği yok, girdiğimde sol üstte menüde olması gerekiyor yabancı videolarda izledim fakat bende çıkmadı, herkes zamanlama özelliğinden bahsetmiş ama öyle bir özellik yok ülkemizde henüz uygulanmamış olabilir mi?

  2. Ufuk Bey merhaba ben dahil bir çok profesyonel “instagram creator stüdyo” ile post paylaşımı yapıyor ve zamanla özelliği ile de vaktimizi daha efektif kullanabiliyoruz. Belki henüz size güncelleme gelmemiştir fakat zamanlama özelliği aktif olarak kullanılmaya başlamıştır. Sevgiler,

  3. merhaba sayfa bağla dediğimde hata veriyo instagram içerik stüdyosuna giremiyorum nasıl düzeltebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir