E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
E-Ticaret Siteleri İçin Blog Nasıl Olmalıdır?

E-Ticaret Siteleri İçin Blog Nasıl Olmalıdır?

E-Ticaret gün geçtikçe önemini ve kullanımını artıran bir sektör haline dönüştü, dönüşmeye de devam ediyor. Peki e-ticaret siteleri için hep geri planda kalan blog sayfalarına gereken önem neden verilmiyor? Oysa reklamlara yapılan harcamalardan kısarak blog üzerine çalışmalar yapılmış olsa daha kalıcı ve etkili sonuçlar elde edilebilir. Blog içerikleri oluşturarak, ürün sayfalarınıza trafik almanız gayet mümkün.

Blog içerikleri sayesinde;

  • Sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız için değerli içerikler sunar,
  • Yazılarınıza ve ürünlerinize bağlantı (link) vermeniz kolaylaşır,
  • Arama motorlarında iyi sıralamalar elde edebilirsiniz,
  • Sitenizi daha zengin gösterir ve ziyaretçilerin daha fazla vakit geçirmesini sağlar
  • Ve daha fazlası…
Blog sayfası için tavsiyeler
Blog sayfası için tavsiyeler

E-Ticaret Sitenizde Neden Bir Blog Sayfası Olmalı?

Arama motorları üzerindeki sıralamanızın ne kadar önemli olduğunu bahsetmeme gerek yok sanırım. Aramalarda üst sıralarda çıkmak için blog sayfaları size yardımcı olacaktır. Sitenize arama motorlarından, sosyal medyadan, e-posta listelerinizden trafik  gelebilir. Ve kullanıcılar blog sayfası üzerinden ürünlerinize yönlendirilebilir.

Güçlü bir marka algısı oluşturmak için içerik pazarlamasından faydalanabilirsiniz. İçerik pazarlaması stratejileri ile seo, sosyal medya ve bloglama gibi çalışmaları organize bir şekilde yürütebilirsiniz. Bu sayede her alanda eş zamanlı olarak yaptığınız çalışmalar güçlü ve kalıcı bir marka yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Yeni çıkan ya da çok satılmasını istediğiniz ürünler için blog sayfasında içerikler oluşturmanız potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlayacaktır. Üstelik mevcut müşteriler için de ürünler hakkında detaylı bilgiler sağlamak satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. Kullanıcılar ne aldıklarını iyi bilmek ve analiz etmek isterler. Bu bilgileri ne kadar çok aktarırsanız hem kalıcı müşteriler elde edebilirsiniz hem de yeni müşteriler için bir rehber oluşturabilirsiniz.

Blog Sayfaları İçin Tavsiyeler

Öncelikle bilmeniz gereken internet üzerinde yapılan satışlarda ürünü satan içeriktir. Yani sizin müşterilerinize ürünlerinizi nasıl içeriklerle sunduğunuz satışları doğru orantılı olarak etkileyecektir.

Blog içeriklerinizi yazarken profesyonel bir yazarla çalışabilirsiniz. Bir yazar kiralamaktan bahsetmiyorum tabi, ünlü ya da fenomen kişilerle bu konuda iş birliği yapabilirsiniz. Böylece hem daha iyi bir imaj çizersiniz hem de o kişinin kitlesine daha rahat ulaşabilirsiniz.

Her içeriğinizi olabildiğince fazla tanıtın. Sosyal medya, forum siteleri, eposta listeleri, reklamlar vb. yöntemler ile daha fazla kişiye ulaşmaya çalışın.

Yazılarınızda ürünlerinizden net bir şekilde bahsederek bağlantılar oluşturun. Ve her yazınızda mutlaka CTA butonları eklemeyi unutmayın. Dönüşümlerinizi artırmak için etkili bir yöntem olacaktır.

Kısaca toparlamak gerekirse, e-ticaret için blog çalışmaları sitenize yüksek dönüşüm sağlayabilecek ve trafiği artırmak için kullanılacak bir çalışmadır. Bloglama sürekli devam ettirdiğiniz sürece faydalı olacaktır. İçeriklerinizi bir plan dahilinde ve düzenli olarak yayınlamaya özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir