E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
Blogger Nedir? Bloggerlar Ne İş Yapar?

Blogger Nedir? Bloggerlar Ne İş Yapar?

Birkaç sene önce “Blogger” nedir? Diye bir soru sorulmuş olsaydı, çoğumuzun aklında belli bir düşünce oluşmazdı. Son zamanlarda sosyal medya kullanımının çoğalmasıyla birlikte neredeyse her kitleye hitap eden bir “Blogger” terimi var.

Sosyal medya artık hayatımızın tam ortasında, küçük yaşlardan itibaren çocukların ellerine verilen tabletler, büyüklerin ellerinden düşmeyen akıllı telefonlar…

Bu önlenemeyen sosyal medya kullanımının yanı sıra artık sosyal medyadan para kazanma olanağı da arttı. İnsanlar artık kolay yoldan para kazanmak istiyor. Durum böyle olunca hemen hemen her yaş grubundan insanı artık sosyal medyada görebiliyoruz.

Instagram, Twitter, Youtube gibi popüler mecralardan para kazanmak daha yaygın gibi görünse de aslında “Blog yazarlığı” üzerinden para kazanmak günümüzde oldukça yaygın.

Blogger Nedir?

Blog, insanların ilgi duydukları, paylaşmak istedikleri herhangi bir konuda yazı ve fotoğraf paylaşabildiği genellikle günlük tarzında olan online bir plartformda yayınlanan içerikleridir.

Blogger Nedir? Bloggerlar Ne İş Yapar?
Blogger Nedir? Bloggerlar Ne İş Yapar?

Blogger Aslında Kimdir?

“Blogger nedir?” sorusu “Blogger Kimdir?” sorusuna dönüşmeye başladığı andan itibaren güncel olarak cevabımız da evrildi. Blogger, online platformda web sitesini hazırlayarak yazılar ve paylaşımlar yapar. Blog yazarlığını tam zamanlı olarak profesyonel olarak yapan da var yarı zamanlı boş zamanlarında içerikler oluşturarak paylaşımlar yapanlar da var. Bu içerikleri paylaşan her insana “Blogger” denir.

Nasıl Blog Yazarı Olunur?

Blog yazarı olmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken kendinize bir web sitesi oluşturun. İnternette bu web sitelerini oluşturmanızı sağlayan plartformlar bulunuyor, kısa bir araştırma sonucu bu siteleri bulabilirsiniz.

İkinci aşama ise web sitenizin ismi ne olacak? Aslında en eğlenceli kısım isim bulmak tam bu noktada yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz!

Üçüncü ve son kısma gelecek olursak istikrarlı bir şekilde web sitenizde yazılar yazmak. Bu kısımda ilk olarak sabit bir konu belirleyip bu konu dışına çıkmadan yazmak çok önemli, okuyucunun kafasını karıştırmak istemiyorsanız istikrarlı bir şekilde belli bir konu üzerinden yazılar yazmanızı öneririm. Bir diğer kısım ise web sitenizde düzenli yazılar yazmak. Düzenli yazmaktan kasıt okuyucuya kendini unutturmadan haftada en az bir kere yazılarınızı paylaşmak. Düzenli paylaşım etkileşim açısından çok önemlidir.

2 yorum
  1. Blog yazarlığının abc’si olmuş, sanırım bu yazıdan sonra kimsenin aklında bir soru işareti kalmayacaktır. Detaylı ve açıklayıcı anlatımınızdan teşekkür ediyorum. Kaleminize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir