burak Cagdas

Bitci.com ve Pazarlama Stratejileri

damattween

Bugünlerde dilimizden düşürmediğimiz, hatta bazılarımızın sadece bugünlerde değil, 2009 yılından beri dilinden düşürmediği Bitcoin ve Kripto paralar2021 yılı, Bitcoin ve diğer merkeziyetsiz alt koin piyasaları için hem teknolojik açından hem de ünlenme açısından muazzam bir yıl olarak devam ediyor.

Hem ülkemizde hem de dünyada; Afrika, Amerika, Avrupa ve Asya dahil olmak üzere her mecrada yayılmaya başlayan kripto paralar ve bunların liderliğini yapan Bitcoin, şimdi de gözünü reklam ve görkemli sponsorlar dünyasına dikmiş durumda. 2020 ve 2021 yılları ile, pazarlama sektörü ve kripto paralar adeta birbirlerine sanki eski dost gibi sarıldılar. Aklınıza gelen soruyu duyar gibiyim: Kripto paralar ve dev pazarlama sektörü nasıl beraber çalışabilir? Sorumuzun cevabı açıkça ortada: Bitci.com Başlığımızdan da anlaşılacağı üzere bitci.com gibi önemli bir kripto para borsasını daha yakından tanımak için; bu platform hakkında farklı sorular araştırdık, bu soruları cevapladık, bitci.com ’un künyesine ve hakkında farklı konulara değindik.

Bitci.com kim tarafında kurulmuştur ve nedir?

burak Cagdas

Bitci.com Cağdaş Holding’in CEO’su olan Burak Çağdaş Çağlar tarafından2018 yılında kurulmuş olan Bitci.com, kripto paraların ticaretinin yapıldığı bir Türk Kripto Para alım satım borsası ve platformudur. Yerli ve Milli bir girişim olan Bitci.com; kendi blockchain sistemine ve bu sistem ile ana parası BITCI$ olan bir kripto paraya sahip olan ilk Türk kuruluştur. (Örnek: Uluslararası firma olan Binance borsasında Binance Coin yani BNB alım – satım yapılması en güzel örnektir.)

Uluslararası markaların yüzü olmanın heyecanını yaşayan Bitci Teknoloji, Türkiye’de oluşturulan blockchain teknoloji şirketlerinin liderliğini de sürdürmekte. Kazandığı güven ve bilinirlik sebebiyle, ödenmiş sermayesini 20 milyon TL’den 100 milyon TL’ye yükselten Bitci.com, 5 kat değer kazanan sermayesiyle yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Şirketin başarısının arkasındaki isimlerin başında gelen Bitci Teknoloji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar, şu sözleri dile getirdi: “Biz ilk günden bu yana sektörümüzde bir düzenleme yapılmasının gerekliliğinin altını çiziyoruz. Bu düzenlenmenin önemli bir unsurunun daen az 100 milyon TL’lik bir sermaye şartı olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda, henüz bu konuda yapılmış bir düzenleme olmasa da Bitci Teknoloji olarak ödenmiş sermayemizi 100 milyon TL’ye yükselterek sektörümüze örnek ve lider olmak istedik. Biz Bitci Teknoloji olarak, bu potansiyelin ortaya çıkarılması ve kullanıcılara çok daha güvenli bir yatırım ortamı sunulması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Bitci.com’un uluslararası bilinirliği var mıdır?

Bitci.com bünyesinde; Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Link Coin,Stellar, Dash, Basic Attantion Token gibi kripto para birimlerini barındırır. Bu platform, kullanıcıların yapmış olduğu alım ve satım işlemlerini baz alarak potansiyel kazançlarını raporlayan ilk Türk Kripto para borsasıdır. Pazarlama açısından bakıldığında, birazdan değineceğimiz birçok spor dalında çeşitli uluslararası spor takımıyla iş birliği yaparak pazarlama üzerinden en çok tanınan ilk Türk Kripto para borsası olmuştur.

Bitci.com ve Pazarlama Stratejileri

2021 yılının Bitcoin ve kripto paralar için çok hızlı bir yıl olduğunu daha öncedile getirmiştik.

Btcturk.com – Malatya spor ve Milli Takımlar sponsorluğu

Paribu.com – Otobüslerde yeşil tema ve Paribu logoları

Piyasada bu kadar gelişen reklam stratejileri olduğuna göre, herhalde Bitci.com’un reklam ve pazarlama hamlelerinin neden bu kadar büyük markalar ile yapması gerektiğini veyahut neden pazarlama sektörü ve kripto paraların ortak iş birliğini üstlenmesi gerektiğini şimdi daha iyi anlayacaksınız.

1) Bitci.com – McLaren Mercedes

mclaren mercedes f1 1 mclaren f1 pilotlari

Bitci.com, pistlerin tozunu attıran pilotların hem araç aynalarında hem de yarış tulumlarında boy gösterdi.

2) Bitci.com – Türk Futbol Takımları

denizlispor

Bitci.com; Türk futbolunun simgesi haline gelmiş olan Denizlispor, Karşıyaka ve Ankaragücü takımlarının formalarına sponsor olarak konuk oldu. Ayrıca bitci.com, Karşıyaka ve Ankaragücü takımları için fan çıkararak, Türkiye’nin ilk fan token üreticisi oldu.

3) Bitci.com – MotoGP

motogp

Bitci.com, Formula 1 tarafından, Mclaren ve Mercedes takımlarından sonra gözünü pistin diğer kahramanlarının bulunduğu MotoGP dünyasına dikti. Artık bitci.com MotoGP dünyasının resmi sponsoru oldu.

4) Bitci.com – Wolverhampton FC

wolverhampton fc

Bitci.com, bu sefer ise, futbol sektöründe Türkiye dışına çıkarak İngiltere Premier Ligi ekiplerinden biri olan Wolverhampton ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

5) Bitci.com – Uluslararası Milli Takımlar

uruguay spanya milli takimi

Bitci.com, pazarlama stratejilerine ve sponsorluklarına hız kesmeden devam ediyordu. Örneğin futbol sektöründe artık Türkiye dışına çıkmıştı ve bunu daha da ilerletmek gerekiyordu. Copa America ve Euro 2020 turnuvalarının sahne almasıyla bitci.com; İspanya, Brezilya ve Uruguay Milli takımlarına sponsor oldu. Bitci.com artık yerli milli ve bir o kadar uluslararası bir firma olarak Türk Kripto borsacılığında bir ilke imza atmış oldu.

6) Bitci.com – Number1 FM

number1 fm

Bitci.com, bu kadar uluslararası olup da radyoyu ve televizyon kanallarını kullanmayan bir marka olur mu, diye düşünmeyin.Bitci.com artık trafikte kalan herkesin kulağında ve dilinde oluyor.Bitci.com bu sayede stratejilerine ve sponsorluklarına bir yenisini daha katıyor.

7) Bitci.com – Brezilya Futbol Milli Takımı

brezilya milli takimi

Bitci.com, 5.maddede bahsettiğimiz gibi artık kulüp takımlarının yanı sıra milli takımlarında sponsorluğuna göz dikmişti ve artık milli takımlar için Bitcichain altyapısı ile taraftar jetonları çıkarmayı hedeflemişti.

Bitci.com, ilk olarak 27.07.2021 tarihi itibariyle Brezilya Fan Token(BFT) adıyla bilinen jetonları satışa konmuştur. Bu taraftar jetonları toplam 100 Milyon adet olarak 25.08.2021 tarihinde Bitci.com borsasında listelenecektir. Yeni listelenen taraftar tokenlarının ve yeni listelenen diğer koinlerin, borsada ilk olarak listelendiği anları takip etmenizi öneririz.

8) Bitci.com – Deportivo Alaves Futbol Takımı

spanya milli takimi

Bir diğer adıyla DAFT yani Deportivo Alaves Futbol Tokenı. Futbol kulüplerinin ve Uluslararası Milli takımlarının arasında hızla yayılanBitci.com. Şimdi ise gözünü İspanya La Liga ekiplerinden Deportivo Alaves takımına çevirdi. DAFT taraftar tokenları 02.09.2021 tarihiyle Bitci.com borsasında yerini alacak.

9) Bitci.com – Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF)

Spor konusunda ülkemizdeki önemli kurumlardan biri olan Türkiye Basketbol Federasyonu, Blockchain ve kripto paralar piyasasına giriş yapmakta hiç geç kalmamış. TBFT adıyla bilinen taraftar jetonları 17 Mart 2021 tarihinde beriBitci.com borsalarında aktif halde ve alım-satım işlemlerine açıktır.

Türkiye Basketbol Federasyonu ve Bitci.com sponsorluğunda, taraflardan biri olan federasyon başkanı Sn. Hidayet TürkoğluBitci.com ile yapılan sponsorluk ilişkileri için şu sözleri dile getirmiştir.“Türkiye Basketbol Federasyonu ve Bitci Teknoloji arasındaki işbirliğini sizlere duyurmanın heyecanını yaşıyoruz. Blockchain teknolojisinin ülkemizdeki öncü kurumlarından Bitci Teknoloji’yi iş ortaklarımız arasında dahil ettiğimiz için mutluyuz.”

Kripto Paranın Geleceği

Kripto paralar hakkında ve Bitcoin açısından bir durum tahmini yapabilmek oldukça zor. Fakat bu sektörün gelişimini göz ardı etmek imkânsız. Bu sektör içerisinde gelişen ve çalışan onca insan görmezden gelinemez. Bu piyasada hem yerli ve mili hem de uluslararası düzeyde olan markalar kesinlikle göz ardı edilemeyecek kadar değerli. İnsanlar, yani toplum, şimdiki zamandaki kripto paraları geçtiğimiz 2000’li yılların da başlarında yayılmaya çalışan internet ağınabenzetiyor.Bitci.com gibi uluslararası bir düzeyde bulunan borsalar bu sektörde var olmaya devam ettiği sürece hem insanlık hem de Bitcoin ve kripto paralar için, yayılma stratejileri hız kesmeden devam edecek ve hep göz önünde bulunacaktır.

bitci

Bitcoin Türkiye’de sürdürülebilir olabilir mi ? sorusunun cevabını merak ediyorsanız, cevap niteliğindeki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir