E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Zücder’den Sektöre Sosyal Sorumluluk Projesi: Zücdown

Türkiye’nin hızla büyüme kaydeden sektörlerinden züccaciye sektörünü tek bir çatı altında toplayan “ ZÜCDER “ (Züccaciler Derneği) down sendromlu gençlerin istihdamına yönelik önemli bir proje başlattı. 500’e yakın üyesi ile perakendecilikte büyümesini gittikçe arttıran züccaciye sektörünün nabzını tutan ZÜCDER, UDF ile birlikte Türkiye de bulunan 70 bin Down sendromlu gencin istihdamına yönelik planlanan ‘’ZÜCDOWN ‘’projesine start verdi. Uluslararası Down Sendromu Federasyonu (UDF) ile ZÜCDER’İN beraber yürüteceği projenin tanıtımı 25 Aralık’ta Taksim Divan Otel de gerçekleşti.

Sektörün güçlü markalarından KARACA, SCHAFER, KORKMAZ, BERNARDO, HİSAR, HÜRSULTAN gibi markalar projenin ilk uygulaması için öncü olan isimler oldu.

12 Ocak – 16 Ocak tarihleri arasında sektöre hazırlık için ZÜCDER ofislerinde eğitim alacak olan gençler, 5 Mart itibariyle projenin ilk uygulama ayağı olan İstanbul da ilgili markaların ofis ve satış mağazalarında çalışmaya başlayacaklar. Projenin İstanbul’dan sonra 17 ilde daha ZÜCDER üyesi firmalarla uygulanmaya devam edilmesi ayrıca planlanıyor.

Projenin tanıtım lansmanına katılan UDF genel başkanı Muhammed Abdullah Tuncay yaptığı konuşmada, sanılanın aksine down sendromlu bireylerin eğitim ile sosyal ve çalışma hayatına atılabildiğine vurgu yaparken ZÜCDOWN öncesinde yürüttükleri yine gençlere yönelik istihdam projeleri olan “ DOWN ŞEF “ VE “ DOWN DJ’LER “ in başarısından bahsetti.

Yine aynı toplantıda konuşma yapan ZÜCDER Başkanı Uğur Kaymak, züccaciye sektörünün markalaşmanın en yüksek yaşandığı sektör olduğunu söylerken, sektörün son 10 yılda gösterdiği atılım ile yılda 2,6 milyar dolar dış ticaret fazlası vererek ülke ekonomisine ciddi katkılar yaptığını ekledi. Sektörün güçlenmesinde üye markaların önemli rol oynadığından bahseden Uğur Kaymak, güçlü sektörlerin kendilerini sosyal sorumluluk projelerinde de göstermesi gerektiğini belirtti.

ZÜCDER ve UDF öncülüğünde hayatımıza girecek olan ZÜCDOWN projesi, istihdam edilecek gençlere ve ailelerine yaşatacakları ile diğer birçok marka ve sektörlere örnek olacağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir