E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Kahretsin Raymond ! ( Victoria’s Secret / Victoria’nın Sırrı )

Stanford Üniversitesi mezunu iş adamı Roy Raymond, onca bayanın olduğu bir mağazayı dolanıp iç çamaşırı seçmekten utanıyor ,herkesin kendisine baktığını düşünüyor , satıcılara sorduğu soruların tuhaf karşılanmasından çekiniyor ve bu durumlara düşünce sapık gibi hissedilmekten çekiniyordu.

Kendisiyle aynı durumda olan en azından sevgilisine iç çamaşırı alırken utanan binlerce erkek olabileceğini düşündü ve aklına bir fikir geldi.

“Kendi İç Çamaşırı Markasını Yaratmak”

Ancak istediği başarıyı yakalaması için insanlara iç çamaşırını çekici hatta cinsel bir obje haline getirmek gerekiyordu. Bunu yapabilmesi için kadınları beyaz iç çamaşırları giymek yerine İngiltere Kraliçesi Victoria dönemindeki gibi çekici,fırfırlı,göz alıcı çamaşırlar giymeye yönlendirmekti.

Bunun için yapması gereken kadınları düz beyaz iç çamaşırları giymekten vazgeçirip, tıpkı İngiltere Kraliçesi Victoria dönemindeki gibi fırfırlı göz alıcı çamaşırlar giymeye yönlendirmekti.
Marka ismide Kraliçe Victoria’nın adı olacaktı.Victoria’s Secret yani Victoria’nın Sırrı.Artık kafasında bu işi iyice şekillendirmiş bir Roy Raymond vardı ve artık geçen zaman boşa geçiyordu onun için.Hemen Stanford İş Merkezi’nde ilk mağazasını (1977) açtı.

Roy Raymond mağaza açmadan önce bir bankadan 40 bin dolar kredi çekti , akrabaları ve çevresinde ki yakınlarından 40 bin dolar borç aldı.İlk başlarda iddasız tasarımlarla sadece orta halli bayanların dikkatini çekebiliyordu.Sonra kusursuz görünüşlü mankenlerle çalışmaya başladı ve firmanın adını “Sükseli Erotizm” ile birleştirdi. Şirket daha birinci yılını yeni doldurmuştu fakat 500 bin dolar kâra geçti. Roy Raymond bu başarısından cesaretlenerek sipariş kataloğu bastırdı ve 3 yeni mağaza açtı.

1982 yılının ortalarına gelindiğinde Victoria’s Secret’ın 6 mağazası vardı ve geliri gün geçtikçe artıyordu.Firma yılda 6 milyon dolar kazanıyordu.Tam bu sırada Raymond; Victoria’s Secret’ı The Limited ’ın yaratıcısı olan Leslie Wexner’a 5 milyon dolar karşılığında sattı.

Victoria's Secret

Artık Raymond için sonun başlangıcına gelinmişti diyebiliriz.

Başarılı olduğu kadar pişmanlık çeken Roy Raymond 1984 yılında My Child’s Destiny adında bir çocuk mağazını kurdu. Ama Victoria’nın büyüsü onun için bozulmuştu artık. Firma iki yıl sonra iflas etti.Roy Raymond’un hızlı ve başarılı başlayan öyküsü gizem dolu bir şekilde sona erdi. Raymond 26 Ağustos 1993’te yani 47 yaşına geldiğinde Golden Gate köprüsünden atlayarak intihar etti.Cesedi köprüden atladıktan tam 1 hafta sonra San Francisco Körfezi’nde bulundu.

İntiharıyla ilgili bir sürü söylem var ortada ama kesin gözüyle bakılan intihar sebebi ; Victoria’s Secret’ı başarılı bir şekilde zirveye taşırken satması ve sonrasında kurmak istediği çocuk giyim mağazasında başarısız olup iflas etmesi.

victoria-secret2

Bu arada konu açılmışken bayan takipçilerimiz için eklemekte fayda var .

Nasıl Victoria’s Secret mankeni olunur ?

Victoria’s Secret mankeni olmak hiç de kolay değil. Sadece güzellik yetmiyor. Bundan fazlası gerekli.
Öncelikle firmaya manken olabilmek için en az 1.76 cm boyunda olmak gerekli.18 yaşından küçük 30 yaşından büyük olmamak gerekli. ABD vatandaşı olmak ya da ABD’nin eyaletlerinden birinde oturma iznine sahip olmak aranan koşullardan.İngilizce okuyup konuşabilmeli, sağlığı mükemmel olmalı. Victoria’s Secret magazaları ya da firma ortaklarından hiçbiriyle ilişkisi olmamalı. Ve sabıka kaydı kesinlikle ve kesinlikle temiz olmalı. Suç işlemek değil buna teşebbüs etmek bile dünyanın en güzel kadını bile olsanızsize firmanın kapılarını kapatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir