Blogger Nedir? Bloggerlar Ne İş Yapar?

Uluslararası Blogların Gücü Adına!

ds-damat

Rekabetin hızlı olduğu şu dönemde yeniliklere ayak uydurabilmek için sahip olduğunuz kaynakları etkin bir şekilde kullanmak ve sadece yerli sektördeki gelişmeleri takip etmekle kalmayıp uluslararası oyuncuların da gelişmelere nasıl cevap vereceğini öğrenmek gerekir. Bunu haber kaynakları ve blogları okuyarak sağlayabilirsiniz. Ayrıca öğrenmek istediğiniz bilgilere ulaştığınızda heyecanlanırsınız değil mi? O zaman 29 kere heyecanlanmaya hazır olun. İşte fayda sağlayabilecek uluslararası bloglar:

ANALYTICS

1)Occam’s Razor

Avinash Kaushik Google Analytics’in her alanında şirketlerin dijital stratejilerinde sıçramalar yapmalarını sağlamak için fikirlerini belirtir. Kalitatif analiz, rekabetçi zeka analizi, analitik ipuçları, web metrikleri gibi pek çok konu hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Ayrıca Avinash Kaushik en çok satan ‘Web Analytics 2.0: The Art of Online Accountability and Science of Customer Centricity’ ve ‘Web Analytics-A hour a day’ adlı kitapların yazarıdır.

2)ClickZ

ClickZ, dijital pazarlama ve analiz konuları hakkında en güncel ve en kapsamlı bilgileri sunar. Tıklama,çözümlenebilir analiz,müşteri verileri, yatırım getirisi pazarlaması,işletme değerini doğrulama konuları gibi pek çok kategoriyi içerir. Ayrıca The ClickZ Academy adında ücretsiz web seminerleri,ücretli eğitim ve e-öğrenme oturumları da sunan bir platformu var.

3)Eugen Oprea

EugenOprea.com, genel olarak Web Analytics, WordPress, SEO ve teknoloji önerileri konusunda yardımcı olacak çok sayıda bilgilendirici makale sunar. Tıpkı “Web sitesi başarısı için teknoloji önerisi” dediği gibi.

4)Analytics Talk

Avukat Justin Cutroni’nin kişisel blogu Google güncellemelerinin sizin açınızdan ne anlama geldiğini öğrenmek için iyi bir yerdir. Ayrıca evrensel analitik, kohort analizi ve etiket hatları gibi konularda makaleleri mevcuttur.

EMAIL MARKETING

5)Vero

Bu blogda e-posta pazarlamasının farklı yönlerini derinlemesine ele alan makaleler mevcuttur. Ayrıca işletmenizin mevcut pazarlama stratejisini iyileştirmek için çeşitli ipuçları içerir. E-posta pazarlama makaleleri uzun ama mutlaka okumaya değerdir.

6)GetResponse Blog

İşletmelere e-posta pazarlaması, açılış sayfaları, pazarlama otomasyonu ve daha pek çok konuda yardımcı olan bir e-posta pazarlama platformudur. 350.000 üzerindeki küçük işletme, pazarlamacılar ve markaların daha iyi sonuçlar almasına yardımcı olur.

7)Duct Tape Marketing

Kurucusu John Jantsch da dahil olmak üzere birçok yazarın içeriklerine ulaşabilirsiniz. Sadece e-posta pazarlaması değil işletmelerin rekabet sektöründe öne geçmesine sağlayacak ipuçları da içerir.
8)Litmus

E-posta pazarlaması üzerine temel konuların yanında ileri seviye konuları da kapsar. E-posta pazarlaması başarı teknikleri hakkında bilgi vermekle beraber hangi e-posta istemcilerinin en popüler olduğunu vurgular.

 

CONVERSION RATE OPTIMIZATION

9)Conversion Rate Experts

2006 yılında Ben Jesson ve Dr. Karl Blanks tarafından kurulan çevrimiçi işletmelerin bilimsel olarak kârlılığını optimize eden uluslararası bir danışmanlık şirketidir. Yöntemlerini Apple, Sony, Google ve Facebook gibi dünyanın en gelişmiş şirketlerine uygulamıştır.

10)Invesp

CRO hakkında en yeni bilgilere burdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca birçok web semineri de düzenler.

11)Bryan Eisenberg

Bryan Eisenberg’in kişisel blogudur. CRO ve çevrimiçi davranış hakkında bilgiler verir.

12)ConversionXL

Uygulanabilir optimizasyon tavsiyesi, en son araştırma ve dönüşüm odaklı optimizasyon ve veri odaklı büyüme, test, araştırma, UX, tasarım hakkında bilgiler içerir.

SOCIAL MEDIA MARKETING

13){grow}

Mark Schaefer’in blogu, sosyal medya yöneticilerine sadece içerik pazarlama araçları ve ipuçları sunmamakla beraber başarılı olmak isteyen herkes için kariyer tavsiyelerinde bulunur.

14)Buffer

Sosyal medya pazarlaması, dijital pazarlama, vaka analizleri hakkında bilgiler mevcuttur. Ayrıca her konuyu aşırı derece de ayrıntılı olarak aktardığı için okuyucunun kafasında konuyla ilgili soru işareti bulunmaması işin en güzel kısmı.

15)RazorSocial

Sosyal medya araçlarıyla ilgili kapsamlı bir içerik sunar. Sosyal medya araçları konusunda en güncel bilgileri içerir.

16)Beth’s Blog

Kar amacı gütmeyen bir kuruluşun bünyesinde bulunanlar için bir kaynaktır. Çevrimiçi pazarlama ve sosyal medya kullanımı hakkında bilgiler içerir.

SEO

17)Moz Blog

İçerik stratejisi ve ilişki geliştirme gibi iletişim taktiklerine nasıl geçileceği gibi teknik konular hakkında bilgiler içerir. Özellikle bir konuyu adım adım anlattığı için anlamayı kolaylaştırır. SEO güncellemelerini de buradan edinebilirsiniz.

18)QuickSprout

Web üzerindeki organik arama trafiğini artırabilecek gelişmiş SEO teknikleri hakkında derinlemesine bilgi verir.

19)Matthew Woodward

Matthew Woodward çevrimiçi pazarlama ile ilgili çalışmalarında çok sayıda test yapar. Ayrıca yalnızca karlı olan eylemler üzerinde yoğunlaşarak geliri en üst düzeye çıkarmak için stratejiler geliştirir.

20)SEOgadget
İçerik stratejisi, metin yazarlığı, anahtar kelime araştırması, bağlantı kurma ve sosyal medya gibi arama motorları pazarlaması konularında bilgiler içerir. Ayrıca SEO stratejisi sunmakla beraber iş ve dönüşüm önerilerinde de bulunur.

CONTENT MARKETING

21)The Content Strategist

İçerik stratejisi, medya şirketleri ve pazarlamacılar için içerik eğilimlerini ve dijital yayıncılığa ilişkin en iyi uygulamaları günlük olarak görmenizi sağlar.

22)Digiday

Dijital pazarlamadaki içerik ve ajanslar hakkında en güncel haberleri içerir.

23)Spin Sucks

İletişimcilerin, blog gönderileri aracılığıyla içerik pazarlaması ipuçlarını ve endüstri analizlerini paylaştıkları ve sahadaki diğer kişilerle tartışabilecekleri bir yerdir.

24)Web Ink Now

Bir pazarlama stratejisti olan David Meerman Scott pazarlama, liderlik, çevrimiçi video ve sosyal medya konuları hakkında bilgiler verir.

GENERAL MARKETING

25)Heidi Cohen

Cohen,sosyal medya taktikleri ve eğilimleri hakkında fikirler verir. Günümüzün gelişmekte olan dijital pazarlama zorluklarının ardındaki karmaşık kavramları basit bir şekilde anlatır. Makaleleri, okuyucuların mevcut pazarlama planlarına, potansiyel müşterilerine kolayca uygulayabilecekleri taktikler sunar.

26)Conversation Agent

Strateji uzmanı Valeria Maltoni’den daha uyumlu ve faydalı bir pazarlama planını nasıl hazırlayacağınızı öğrenebilirsiniz. İçerik pazarlaması ile sınırlı kalmayıp insan davranışları hakkında da bilgiler verir.

27)Daily Fix

Pazarlamacılar için günlük haber, yorum ve fikir içeriği sunar.

28)The Conversion Scientist

Kimya terimlerini basitleştirerek karmaşık web dönüşüm konularını açıklamak için kullanır. Brian Massey, kendisini The Conversion Scientist olarak adlandırır ve bunu ispatlamak için bir laboratuar önlüğü bile var!

Bonus

The Mentalist

10 yılı aşkın bir süredir nöropazarlama hakkında yazan Roger Dooley insanların yaptıklarını bilimsel nedenlerle yakından inceler. Hatta bir yazısında bir özrün, rahatsız olmuş bir müşteriyi rahatlatma konusunda ne kadar başarılı olduğunu inceledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir