E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Twitter’a Gelen Son Özellik!

Her geçen gün içeriğini biraz daha geliştiren mikro blog sitesi Twitter, uzun zamandır çalışmalarını sürdürdüğü “kişiyi favorilerine ekleme” özelliğini Android kullanıcılarına açtı. Bu özellik sayesinde, favorilerinize eklediğiniz kişinin Twitter’daki hareketlerinde bildirim alabiliyorsunuz. 

Twitter’ın bu yeni özelliğinin etkileşimi arttıracağı aşikar fakat eksik yönlerine de değinmek isterim. Örneğin; bir kullanıcı sizi favorilerine eklediğinde size herhangi bir bildirim gelmiyor. Yani, şu anda kim bilir kaç kişinin favori listesindesiniz! Twitter’daki her hareketiniz onlara bildirim olarak iletiliyor; üstelik sadece tweet’leriniz değil, favorilerinize eklediğiniz veya RT ettiğiniz tweet’ler de…
 
Kullanıcıları favorilere ekleme özelliği Twitter tarafından henüz ön plana çıkarılmazken, işin daha deney aşamasında sonlandırılması da ihtimaller arasında yer alıyor.
Twitter’ın, üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü bir diğer özellik ise, ReTweet’lere yorum yazabilme özelliği. Şu anki durumda, ReTweet’lere yorum eklemek istendiğinde birçok kullanıcı alıntılayarak paylaşma yöntemini kullanıyor ve bu yöntemle genellikle 140 karakter sınırı yetmiyor. Söz konusu bu yeni özellik geldiğinde, ReTweet edeceğiniz herhangi bir tweet’e en fazla 140 karakter olmak üzere yorum eklenebilecek.
1 yorum
  1. Çok yeni bir özellik olmasına karşın hızla büyüyen bir talep içeriyor kişi fav’lama özelliği. Fakat genel olarak gözden kaçan “olumsuz” özellikler de ihmal edilemez cinsten.Nilay Hanım burada güzel bir noktaya değinmiş ve farklı bir bilinç oluşturmuş. Tanıtıcı,açıklayıcı ve derinlik kazandıran yazınız için teşekkürler Nilay hanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir