Türkiye’de İlk Akıllı Mağaza : Defacto

damattween

Teknolojiye ayak uydurmaya çalışan mağazalar, akıllı mağaza için inovatif çalışmalara başladı. Bu değişime DeFacto ilk adımı atarak mağazacılık alanında yeni bir dönem başlattı. Dijitalleşme ve e-ticarete  öncülük etme hedefiyle yola çıkan Defacto Türkiye’de bir ilke imza atarak, moda alanında akıllı mağazasını Akasya Alışveriş merkezinde hayata geçirdi.

Defacto ile Akıllı Mağaza

Mağazacılık alanında yeni bir dönem başlatan DeFacto, İstanbul Akasya Alışveriş Merkezi’nde açtığı  akıllı mağazasıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Ziyaretçiler, dünyanın en akıllı moda mağazasında robot satış danışmanları, akıllı aynalar ve sanal gerçeklik gözlükleri sayesinde hızlı ve kolay bir alışveriş deneyimi yaşayacaklar.

DeFacto Akıllı Mağaza ’da alışveriş yapmak isteyenleri robot satış danışmanları karşılayacak ve sistemi nasıl kullanacakları konusunda yönlendirecek.

Defacto Akıllı Mağaza

Kullanıcılar satın almak istedikleri ürünü kabinlerdeki akıllı aynalar sayesinde kolayca inceleyebilecek. Ayrıca sanal gerçeklik gözlükleri (Virtual Reality) sayesinde sadece bir dakika içinde o ürünün farklı beden ve renk seçeneklerinin dijital kopyalarına bakıp, istedikleri kıyafeti üzerinde görebilecekler. Bu sayede hem dijital alışveriş deneyimi yaşayacak hem de anında istediği ürüne dokunma, deneme ve iletişim kurma imkanını bulacak.

Defacto akıllı mağazada herhangi bir kasa noktası olmayacak. Müşteriler ödemelerini otomatik check-out veya kiosk’lardan yaparak, ürünleri satın alabilecek. Satın aldıkları ürünleri bir gün içerisinde kargo ücreti ödemeden ve poşet taşıma zahmetine girmeden tercih ettikleri adresten teslim alabilecekler. Ayrıca saat sonra başka bir DeFacto mağazasından da teslim alma imkanına sahip olacaklar.

Mağazaların hiçbir noktasında kağıt kullanılmayacak, böylece doğal kaynaklar da korunacak. Akıllı mağaza, yeni ziyaretçilerini bekliyor.

1 yorum
  1. Defacto internet mağazada hiç bir şey almayın. Tabi bir insan hata yapa bilir, ama hatasını duzeltmezmi? Aynı gömlek için iki kere paramı aldılar, kot pantolonu göndermediler bile. Ağustos sonunda verdiğim sipariş ile hala uraşiyorlar ve geri dönecektiler. Ne paramı geri verdiler, ne ekstradan gömlek gönderdiler, nda pantolon geldi. Üstüne hesabımda siparişleri silib sıfirladılar. Hiç birşey almamıştım gibi. Hakkımı helal etmiyorum, ve her bir kimse konuştumese hepsinden hesab alıcam obir dunyada. Tembelike devam defacto.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir