Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu Röportajı

damattween
Sizce 2017 yılı Dünya, Türkiye ve Turkcell için nasıl geçti ?

2017 Turkcell için çok güzel geçti. Çünkü gerçekten kendimize koyduğumuz bazı hedefler vardı. %23.4’lük ciro büyümesi, 17.6 Milyarlık ciroya ulaşmak, karlılığımızı %32’lerden %35’lere çıkarmak, bizim için çok önemli kazanımlar oldu. En önemlisi de yeni markalar yarattık. Bip anlık mesajlaşmada , Fizy müzikte , TV plus televizyonda bizim hakikatten küresel marka yaratma kabiliyetimizi de ortaya koydu. Bence Turkcell için iyi bir yıl oldu. Turkcell neticede Türkiye varsa var dolayısılığıyla Türkiye içinde iyi bir yıl olduğunu düşünüyorum. Zor bir dönemden geçti Türkiye, 2015 belki de yaşadığımız en zorlu testleri yaşadığımız yıl olarak hatırlanacak ama 2016 ve 2017 ‘de tüm dünyaya ne kadar dayanıklı , ne kadar bu dünya da kalıcı ve rekabetçi olduğumuzu gösterdik. Türkiye iyi oldu. Biz daha da iyi olduk. Dünyaya gelince ; Dünya maalesef git gide daha az tahmin edilebilir bir ortam halini alıyor. Ve bu süreç içerisinde de önemli olan ülkelerin, birlikte olmayı öğrenmeleri ve gerçekten yerli milli politikalara önem vermeleri, bunu yaptıkça Türkiye olarak bu dalgalı dünya ortamında da başarılı olacağımızı düşünüyorum.

 

Peki Dilimizden anlayan Türkiye’nin arama motoru olarak Yaani’yi tanıttınız. Bu proje Turkcell’in yenilikçiliklerinin göstergesi olarak kabul edildi. Yakın gelecekte Turkcell’in yerli teknoloji üretmeye devam etme planları bulunmakta. Turkcell Bunun ile ilgili departmanlara sahip mi ? Bu bize nasıl geri dönüşler sağlayacak ?

Turkcell’de çalışan 5.000 çalışanın 1.000 tanesi mühendis ve araştırma geliştirme de çalışıyor. Bu arkadaşlarımız özellikle dijital servislerin, Yaani gibi fizy gibi bip gibi servislerin üretilmesinde ve geliştirilmesinde çalışan arkadaşlarımız, 800’ü Türkiye’de 200’ü Belarus’ta bu arkadaşlarımız her gün yeni bir icatla bize geliyorlar ve onları da müşterilerimize ulaştırmak için elimizden gelen yatırımları yapıyoruz. Yaani bunların bir tanesiydi. Ben inanıyorum ki ; Yaani olsun , Bip olsun, Fizy olsun. Türkiye’den çıkan önemli markalar olacak Dünya’da.

1 yorum
  1. Sevgili Arkadaşlarım benim gibi yanılır şaşarsaniz TURKCELL hatti almayın transfer etmeyin demedi deneyim Yanarsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir