TÜAD’ın düzenlediği 22. Araştırma Zirvesi’nin teması “An’lamak”

TÜAD- Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin düzenlediği 22. Araştırma Zirvesi, bu yıl 9 ve 10 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul Conrad Otel’de gerçekleştirilecek.

“AN’LAMAK” ana temasıyla reklam, araştırma, medya, pazarlama, marka, akademi ve iletişim dünyasının profesyonellerini bir araya getirecek olan 22. Araştırma Zirvesi’nin odağında bu yıl, tüketiciyi anlamak, anlayıp içselleştirmek ve hızlı reaksiyon vermek olacak.

Pazarlama Türkiye olarak sponsorları arasında yer aldığımız zirvenin ilk günü, TÜAD Başkanı Handan Esmer’in açılış konuşması ile başlayacak. Başkanın konuşmasının ardından “Anlamak” teması çerçevesindeki ilk konuşmayı Türkiye’nin yetiştirdiği en iyi romancılarından olan Ahmet Ümit gerçekleştirecek. Günün devamında ise ThinkNeuro CEO’su Yener Girişken, “Tüketiciyi Anlamanın Bilinçdışı Kodları” başlıklı sunumu ile, yaratıcılığın teknolojiyle buluşmasının tüketiciyi anlamaya nasıl yardımcı olduğunu aktaracak.

Araştırma Zirvesi bu yıl İhtiyaç Haritası platformunun kurucusu olan oyuncu Mert Fırat’ı da ağırlayacak. Fırat, İhtiyaç Haritası platformu için yapılan sosyal algı araştırmasının sonuçlarını Sia Insight’ın Kurucu Ortaklarından Nurdan Pak ile birlikte anlatacak.

Zirvenin ilk gününde, Birleşmiş Milletler’in küresel cinsiyet eşitsizliği konusunda dünya çapında başlattığı farkındalık kampanyalarının Türkiye’deki yansımalarını içeren “Toplumsal Cinsiyet Rollerini An’lamak” konulu bir oturuma da yer verilecek. Moderatörlüğünü, İŞGYO’dan Av. Pınar Ersin Ersin Kollu’nun yapacağı panelde, Reklamcılar Derneği Başkanı Ahmet Pura, Koç Holding Kurumsal ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl ve Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Gül Şener, reklamlarda ve dizi içeriklerinde toplumsal cinsiyet rollerine ne şekilde yer verildiğine dair yapılan araştırmaların çarpıcı sonuçlarını paylaşacaklar.

Gazeteci, yazar Mirgün Cabas’ın da konuşmacılar arasında yer aldığı zirvede, Cabas küreselleşme ve dijital devrimin demokrasilere ve insan hayatına olan etkilerine dair bir konuşma yapacak.

Zirvenin ikinci gününün açılış konuşmacısı ise Avrupa Düşünce ve Pazarlama Araştırmaları Birliği- ESOMAR 2016-2018 dönemi Başkanı Niels Schillewaert olacak.

Schillewaert’ın ardından, Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof.Dr. Özgür Demirtaş, teknoloji ve dijital devrimle birlikte data ve datayı yorumlayacak beyinlerin her geçen gün öneminin daha da arttığını vurgulayan “Gelecek Beklenenden Daha Hızlı Gelecek” konulu sunumu ile programda yerini alacak.

Giderek hayatımızda daha fazla önem kazanmaya başlayan Yapay Zeka ile ilgili olarak, “Teknoloji ve Yapay Zeka ile Dünyayı Anlamak mı, Hayal Kurmak mı, Başka Bir Şekle Dönüştürmek mi?” başlıklı sunumu ile Microsoft Dijital Dönüşüm Danışmanı Bülent Ekuklu da Araştırma Zirvesi’nin bu yılınki konuşmacıları arasında.

İkinci gün program akışında, Retail Guru Academy Kurucusu Cennet Melis Uslukılınç ve MediaMarkt Pazarlama ve Kurumsal iletişim Direktörü Çağanur Atay Uçtu, rekabetin ve seçeneklerin fazlalaştığı günümüz perakende dünyasında tüketicilerin fiziksel mağaza ve satın alma deneyimlerinin marka ile bağlarını nasıl kuvvetlendirdiğine ilişkin panelde birlikte sunum yapacaklar.

Araştırma Zirvesi’nin moderatörlüğünü bu yıl da gazeteci, yazar Fatoş Karahasan yapacak. 5 oturum ve 42 konuşmacının yer alacağı 22. Araştırma Zirvesi’nde sektörel içeriklerin yanı sıra çeşitli performanslar ve ödül takdimlerine de yer verilecek.

9 ve 10 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul Conrad Otel’de düzenlenecek Araştırma Zirvesi ile ilgili ayrıntılı bilgi www.arastirmazirvesi.com adresindeki web sitesinden alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir