E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

THY Marka İmajı için Harekete Geçti

THY marka imajı ile yenilendi. Türkiye’nin göklerdeki bayrak taşıyıcısı olarak bilinen ve aynı zamanda marka değeri olarak Türkiye’nin en değerli markası olan Türk Hava Yolları kurumsal kimliğinde bazı değişikliklere gitti. Brand New isimli blogdan alınan bilgilere göre Türk Hava Yolları logosunda, görsellerinde, yazı fontlarında ve ikonlarında olmak üzere küçük değişimler yaptı.

Türk Hava Yolları’nın logosuna baktığımızda sol taraftaki eski logosunda mavi renginin tonları ve daha keskin bir font kullanılmış olduğunu görebiliyoruz. Sağ taraftaki yeni logoda yazı rengi değişerek siyah olmuş ve eskisine göre daha yumuşak bir font kullanılmış.  

THY Marka İmajı

THY marka imajı yeniliğinde değişikliğe gittiği fonttaki yumuşak geçişleri de daha yakından şu şekilde inceleyebiliriz:

Kullanılan yeni fontun hem daha yumuşak hem daha zarif olduğunu söylemek mümkün. Bununla birlikte görüyoruz ki artık logoda ve yazıda mavi rengi değil siyah rengi göreceğiz. Siyah rengin akıllarda uyandırdığı asil, zarif ve lüks kavramlarını da hesaba katmak gerek.

THY Marka İmajı için Kiminle Çalıştı?

THY marka imajı yenileme sürecinde marka danışmanlık şirketi olarak İngiltere merkezli Imagination’u seçmiş.

Business Class tasarımlarına baktığımızda kırmızı rengin değil siyah rengin kullanıldığını görüyoruz. Kabinlerin yeni tasarımlarının Boeing 787 Dreamliner ile birlikte haziran ayı içerisinde filoya katılması bekleniyor. Bunun yanında uçakların giydirmesinin değişip değişmeyeceği sorusu ise hala cevapsız. Türk Hava Yolları VIP yolcuları için kullanacağı eşyalar da biletlerde de birtakım değişikler yapmış. Business Class sınıfında yolculuk edecek yolcuların biletlerinin üst kısmı bundan böyle siyah olacak. Bunun yanında VIP ve Business Class için verilen uçuş kartı, rozet, yemek menüsü, çanta gibi eşyalarında renginde bir koyuluğa gidildiğini görebiliyoruz. Tüm bu ürünlerin üzerindeki etiket kısımlarında ise yine Türk Hava Yollarının yeni logosu yerleştirilmiş.

Değişen imaj ve logo ile birlikte ilanlar, reklamlar, tasarımlar, uçuş ekranları ve ara yüzler ve ikonlar da değişecek. Değişiklik sadece logo üzerinde değil açık hava reklam panolarına verilen ilanlarda yer alan yazıların ve fiyatların da fontlarının yumuşadığını ve yeni logoya uyum sağladığını görebiliyoruz.

Türk Hava Yollarının bu değişiminden etkilenen bir başka nokta ise mobil uygulaması olacak. Android ve IOS işletim sistemlerindeki uygulamaların da yakın bir zamanda değişmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir