E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 16 Mart Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Tek Sayfalık Web Sitesini Milyon Dolara Çevirdi: Alex Tew’in Acayip Hikayesi

Alex Tew 1984 yılında İngiltere’nin Wiltshire şehrinde dünyaya gelmiştir. 2005’te Nottingham Üniversitesinin işletme bölümünü kazanmıştır ancak okulu için ödemesi gereken parayı karşılayamamaktadır. Bu yüzden bankalardan kredi çekmeye ve okul dışında kalan zamanında çalışmak için iş aramaya başlamıştır ancak bu fikirler ona yeterli gelmemiştir. Daha farklı bir şeyler yapması gerektiğini düşünmeye başlamıştır. Herkes gibi olmak istememektedir. En kolay ve kısa yoldan para kazanmak isteyen Tew’ in aklına çeşitli fikirler gelmiştir.

Bir Milyon Dolarlık Sayfa Fikrinin Doğuşu

“Bir Milyon Dolarlık Sayfa” isimli internet sayfasını açmaya karar vermiştir. Bu süreç dört ay sürmüştür. Bu sayfa piksellerden oluşmaktadır ve her pikselini 1 dolar karşılığında reklam vermek isteyen internet sayfalarına satmaktadır. Kimi sayfalar daha büyük alan satın alırken kimi sayfalar birkaç pikselle yetinmiştir. Ancak bu fikir o kadar çok işe yaramıştır ki Alex Tew’e tam tamına bir milyon dolar kazandırmıştır. Tam anlamıyla pikseller kapışılmıştır. Hatta o kadar ki son kalan pikseller açık arttırmaya çıkmıştır. Yani bir dolardan çok daha yüksek fiyata satılmıştır. Bir milyon kazanan Alex Tew , okulu bırakmaya karar vermiştir ve bırakmıştır. Bu fikriyle adeta çığır açmıştır ve piksel reklamcılığı sektörünün doğmasına olanak sağlamıştır. Reklam veren markalara kolay yoldan reklam yapmayı sağlamıştır. 5 yıl boyunca bu fikriden yararlanma özelliği tanımıştır.

Okuldan Sonra Tew Neler Yapmaktadır?

“Bir Milyon Dolarlık Sayfa” fikrinden bir milyon kazandıktan sonra Tew okulu bırakmıştır ve başka girişim projeleri üstüne yoğunlaşmıştır. San Francisco’ ya yerleşmiştir. Alex Tew, bu fikrinden sonra çeşitli benzer fikirleri denemiştir. Ancak pek de başarıyı yakalayamamıştır. Kolay para kazanmak onun için bu sefer pek de tutmamıştır. Calm adlı şirketi kurma fikriyle yatırımcılara başvurmuştur. Ancak yatırımcıların çoğundan ret cevabı almıştır. Fikir teknik olarak eksik görülmüştür. İlgilerini çekememiştir. Bu onu yıldırmamıştır. Calm’ı kurmuştur. Calm, hafıza güçlendirme, konsantrasyonu arttırma, yaratıcılığı geliştirme üzerine yoğunlaşmış bir şirkettir. Meditasyon yapmayı destekleyen öğeler barındıran uygulama geliştirmiştir. Bugün Calm adlı internet sitesini ve aplikasyonunu 6 milyonu geçkin kişi kullanmaktadır ve şirketin gelirleri milyonları katlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir