E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

TEİD Genel Sekreterliğinde Görev Değişimi

Etik ve İtibar Derneği‘nin genel sekreterliğine finansal işlemler, yönetişim, iç denetim, risk ve uyum yönetimi alanlarında uluslararası deneyim sahibi olan Neslihan Yakal seçildi.

Türkiye GSMH’nın yüzde 15’ini oluşturan ve 200 bin üzerinde çalışana istihdam sağlayan 130’u aşkın kurumsal üyesiyle çalışmalarını sürdüren Etik ve İtibar Derneği TEİD‘in yeni Genel Sekreteri Neslihan Yakal oldu.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Yakal, profesyonel hayatına Koç Allianz Hayat Sigorta‘da Fon Yönetimi Uzmanı olarak başladı. Uzun yıllar çalıştığı Adidas Grup’ta Türkiye, Romanya ve Bulgaristan ülkelerinden sorumlu Kredi Kontrol ve İç Denetim Direktörlüğü’nün ardından son olarak Ferrero Türkiye‘de Finansal İşlemler, Yönetişim, Risk ve Uyum Müdürlüğü görevlerinde bulundu. İş dünyasında uluslararası deneyime sahip olan Yakal, TEİD genel sekreterlik görevini devralarak çalışmalarına başladı.

TEİD – İş etiği ilke ve politikalarının anlaşılması, benimsenmesi, yaygınlaştırılması, yazılı kültürün temelini oluşturması için kılavuzluk etmek ve referans merkezi olmak misyonuyla hareket eden Etik ve İtibar Derneği TEİD, Türkiye ekonomisi ve iş dünyasının, dünyanın en itibarlı 30 ülkesi arasına girmesine ortam yaratmak amacıyla faaliyet göstermektedir. Bu yönde 2010 yılında kurulan TEİD, bugün Türkiye GSMH’nın yüzde 15’ini oluşturan ve 200 bin üzerinde çalışana istihdam sağlayan 130’u aşkın kurumsal üyesiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Bir şirketin başarısını tanımlayan faktörlerin içinde dünya genelinde sorumlu vatandaşlık, sürdürülebilir üretim politikalarının etkinliği, inovasyon politikaları, etik kurallara uyum ve itibar gibi kavramların en az finansal veriler kadar yüksek önem taşıdığı gerçeğiyle hareket eden TEİD; Türkiye Cumhuriyeti’nin Birleşmiş Milletler ve OECD nezdinde taraf olduğu yolsuzlukla mücadele anlaşmalarının hayata geçirilmesinde özel sektör koordinasyonu görevini sürdürmektedir. Etik risklerin yönetimi alanında dünyada varolan değerlerin Türkiye’ye taşınmasında etkin rol oynamaya da çalışan TEİD, bu fonksiyonu uluslararası ortakları ve üyeleriyle yerine getirmeye çalışmaktadır. TEİD bu doğrultuda TRACE International Türkiye temsilciliği, Global Ethics Network Bölge Temsilciliği, European Business Ethics Network üyeliği, Basel Institute on Governance çalışma grubu üyeliği ve OECD Yolsuzlukla Mücadele çalışma grubu ve bölgesel danışma kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir