23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın
Linkedin İnfluencer

Takip Etmeniz Gereken 20 Linkedin Influencerı

Sosyal medyanın iş dünyası ve iş ağınızı geliştirmenin en uygun oluşumların biri olan Linkedin, 650 milyonu aşkın üyesi ile markaları, firmaları, sosyal yardımlaşma kuruluşlarını bir araya getiren şüphesiz dünyanın en güçlü sosyal iş ağını yaratan platformdur. Sektörün uzmanları hatta sektörün ileri gelen ürün pazarlaması yapan insanları yani bir diğer deyişle zamanın influnencer olarak tanımlanan insanları Linkedin’de bulunmaktadır.

Peki, bu kadar sosyal ağı güçlü olan platformun en etkili ve sizin de takip etmeniz gereken influencerları kimlerdir? Bazı parametreleri kullanarak sizlere takip etmeniz 20 Linkedin influencerını araştırdık.

Takip Etmeniz Gereken 20 Yabancı Linkedin Influencerı

 • Anthony Robbins

Anthony Robbins, kişisel gelişim ve motivasyon deyince akla ilk gelen isimlerden biridir. Jim Rohn’dan ders almış olan ünlü motivasyon konuşmacısı, aynı zamanda yazar, yaşam koçu ve bir hayvanseverdir.

Daha çok dünya çapında çok uçuk fiyatlara ve geniş kitlelere yapmış olduğu seminerler ve best-seller olmuş kitapları ile tanınmaktadır. Linkedin’de 6 Milyon 134 bin takipçisi bulunmaktadır.

Anthony Robbins’i takip etmek için linke tıklayınız: https://www.linkedin.com/in/ajrobbins/

 • Simon Sinek
Simon Sinek

Simon Sinek, kendini dünyanın en iyimser insanı olarak tanıtır ve hayattaki tek amacının ilham vermek olduğunu söyler.

İşletmelerin düşünme, hareket etme ve çalışma şeklini değiştirme vizyonuyla tanınır. Hayatını, düşüncesini paylaşmaya ve insanlara ilham veren şeyleri yapmaları için ilham veren bir harekete öncülük ediyor. Linkedin’de 3 Milyon 576 bin takipçisi bulunmaktadır.

Simon Sinek’i takip etmek için linke tıklayınız: https://www.linkedin.com/in/simonsinek/

 • Mark Cuban
Mark Cuban

Mark Cuban, Amerikan basketbol takımı olan Dallas Mavericks’in sahibidir. Kendisi Linkedin hesabı üzerinden çok sayıda iş geliştirme, iş modelleri ve yatırımcı bulma konuları üzerine etkinlikler düzenliyor.

Mark eski televizyon programı “Shark Tank” isimli programın bir benzerini Linkedin’de yapıyor. Böylece pazarlama ve yatırımcı ikna etme yöntemlerinde uzman bir iş adamının Linkedin gibi bir platformu nasıl kullanacağı çok aşikar. Linkedin’de 6 Milyon 240 bin takipçisi bulunmaktadır.

Mark Cuban’ı takip etmek için linke tıklayınız: https://www.linkedin.com/in/mark-cuban-06a0755b/

 • Arianna Huffington
Arianna Huffington

Thrive Global’in kurucusu ve CEO’su, Huffington Post’un kurucusu ve en son thrive ve Uyku Devrimi de dahil olmak üzere 15 kitabın yazarıdır. Kendisi Time dergisinin dünyanın en etkili 1000 insanı ve Forbes’un en güçlü kadınları listesine seçildi.

Tükenmişliğin başarı için ödememiz gereken bir fiyat olduğu kolektif yanılsamasını sonra erdirerek çalışma şeklimizi ve yaşamamızı değiştirme misyonuyla önde gelen bir davranış değişikliği teknoloji şirketi olan Thrive Global’i başlattı. Linkedin’de 9 Milyon 502 bin takipçisi bulunmaktadır.

Arianna Huffington’ı takip etmek için linke tıklayınız: https://www.linkedin.com/in/ariannahuffington/

 • Daniel Goleman
Daniel Goleman

Duygusal ve sosyal zeka, liderlik ve eğitim alanındaki diğer birçok eserin yazarıdır. Aynı zamanda bir psikolog, eski bir bilim gazetecisi ve organizasyonlarda duygusal zeka araşatırma konsorsiyumunun ortak direktörüdür.

Kendisinin Linkedin profiline göz attığınız zaman sık sık gerçek hayatından içinden ve iş hayatından psikolojik ve nörolojik kavramlara göreceksiniz. Linkedin’de 5 Milyon 500 bin takipçisi bulunmaktadır. Daniel Goleman’ı takip etmek için linke tıklayınız: https://www.linkedin.com/in/danielgoleman/

 • Amy Cuddy
Amy Cuddy

Amy Cuddy, tıpkı Daniel Goleman gibi bir sosyal psikologtur ve aynı zamanda kendisi ödüllü bir öğretim görevlisidir.

Sözel olmayan davranışların, önyargıların ve stereotiplerin yanı sıra sıcaklık ve gücün gücüne odaklanarak, daha mevcut, etkili, şefkatli, cesur ve tatmin olabileceğimiz konular hakkında yazıyor ve konuşuyor.

Tıpkı meslektaşı Daniel Goleman gibi, kendisinin Linkedin profilininde çok fazla sosyolojik stratejiler vardır diğer bir deyişle toplum mühendisliği hamleleri mevcuttur. Linkedin’de 801 bin takipçisi bulunmaktadır.

Amy Cuddy’i takip etmek için linke tıklayınız: https://www.linkedin.com/in/amy-cuddy-3654034/

 • Allie K. Miller
Allie K. Miller

Allie, dünyanın en ünlü ticaret devlerinden biri olan Amazon’un Yapay zeka ve İş geliştirme departmanının Amerika Birleşik Devletleri başkanıdır. Ayrıca Allie K. Miller IBM’de en genç yapay zeka ürünü üreten kadındı.

Eğer yapay zekaya, yapay zeka ile iş geliştirmeye veyahut veri analizine ilginiz varsa Allie size sektörün kapılarını açacak bir Linkedin profili sunuyor.

Alli K. Miller’i takip etmek için linke tıklayınız: https://www.linkedin.com/in/alliekmiller/

 • Peter Taylor
Peter Taylor

Taylor, size sıkıcı bir Linkedin profili sunabilir. Fakat, sektörde bilgi toplamak istiyorsanız çok doğru adrestesiniz.

Peter’in sahip olduğu uzmanlık kategorilerinden ve içeriklerinden bazıları şu şekildedir: Hizmet Sunum Yönetimi, Değişim Yönetimi, Bütçe Yönetimi, Kaynak Yönetimi, Personel Liderliği ve Eğitimi. Peter Taylor’u takip etmek için linke tıklayınız: https://www.linkedin.com/in/peterbtaylor/

 •  Adam Grant
 Adam Grant

Adam, dünyanın en etkili 10 yönetim düşünürlerinden biri ve Fortune’un 40 altında 40 olarak tanınmıştır. Kendisi Amerika Birleşik Devletleri’nin en ünlü psikologlarından biridir

Eğer Adam’ın duvarına giderseniz, bolca göreceğiniz iş dünyasından ve toplumda psikolojik stratejiler vardır. Linkedin’de 3 Milyon 265 bin takipçisi vardır.

Adam Grant’ı takip etmek için linke tıklayınız: https://www.linkedin.com/in/adammgrant/

 •  Lisa Barnett
 Lisa Barnett

Barnett, Linkedin’de diğer hesaplardan daha farklı bir konsepti işliyor. Lisa bir yatırımcı olarak, tüketicilerin günlük yaşamlarını sağlık alanında daha verimli hale getirmeye çalışan markalara yatırım yapıyor.

Eğer sağlıklı gıda ve sağlıklı hayat koşullarına meraklı iseniz kesinlikle Lisa Barnett’ın Linkedin sayfasına uğramanız gerek. Lisa Barnett’i takip etmek için linke tıklayınız: https://www.linkedin.com/in/lisadbarnett/

 • Melinda Gates
Melinda Gates

Gates, hepimizin bildiği gibi ünlü teknoloji firması Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in eşi.

Melinda, bir hayırsever ve aynı zamanda çok büyük kitlelere ulaşmaya çalışan bir toplum gönüllüsü. Böylesine değerli ve toplum sağlığına yararlı paylaşımlar yapan birini listeye almamak olmazdı.

Eğer Melinda’nın hesabına uğrarsın göreceğiniz oldukça fazla toplum bilincini aşılamaya çalışan paylaşım göreceksiniz. Linkedin’de 5 Milyon 175 bin takipçisi vardır.

Melinda Gates’i takip etmek için linke tıklayınız: https://www.linkedin.com/in/melindagates/

 •  Lou Adler
 Lou Adler

Adler, şirketlerin olağanüstü yeteneklerini bulmak ve işe almak için performansa dayalı işe alma sistemini kullanarak “Kazan-Kazan işe alma” programlarını uygulamalarına yardımcı olan bir danışmanlık ve eğitim firmasının sahibidir.

Eğer Lou Adler’in duvarına giderseniz bolca iş stratejileri ve organizasyon yönetimi hakkında paylaşım olacaktır. Linkedin’de 1 Milyon 375 bin takipçisi vardır.

Lou Adler’i takip etmek için linke tıklayınız: https://www.linkedin.com/in/louadler/

 • Alison Doyle

Alison, bu platformun en önemli kariyer uzmanlarından biridir. İş arama, istihdam sorunları, kariyer seçeneklerinde ve hatta kariyer planlarken teknoloji kullanmakta uzman bir isimdir.

Alison’un Linkedin profilinde bolca kariyer hedefleri, kariyer planlanması ve iş ararken dikkat edilecek unsurlar hakkında paylaşım yapmaktadır.

Alison Doyle’i takip etmek için linke tıklayınız: https://www.linkedin.com/in/alisondoyle/

Les Brown
 • Les Brown

Les Brown, Dünyadaki en başarılı 5 motivasyon konuşmacısından biridir. Ayrıca kendisini Kurumsal Eğitmen, Mentor, Konuşma Koçu ve Best-Selling yazarı diye tanıtır.

Eğer Les Brown’un Linkedin profiline göz atarsınız. Bolca günlük hayatın konularının veyahut iş dünyasının yer aldığı birçok canlı yayın tekrarı bulacaksınız. Linkedin’de 240 bin takipçisi vardır.

Les Brown ’u takip etmek için linkte tıklayınız: https://www.linkedin.com/in/lesbrownspeaks/

John C. Maxwell
 • John C. Maxwell

Maxwell, elli dilde 26 milyondan fazla kitap satan yazar ve bir hayat koçudur. Amerika Birleşik Devletleri ve Business Insider dergisi tarafından dünyanın en etkili liderlik uzmanı olarak tanımlanır.

Kendisi Linkedin üzerinde iş dünyası ve hayata dair “Maximize Your Moment” adlı canlı yayının sahibidir. Linkedin’de 940 bin takipçisi bulunmaktadır.

John C. Maxwel’i takip etmek için linke tıklayınız: https://www.linkedin.com/in/officialjohnmaxwell/

Bill Gates
 • Bill Gates

Listemizin son sırasına belki influencer sayılmayan birini koymayı tercih ettik. Fakat adını birden fazla ünvanla birlikte andığımız Bill Gates.

Bizim için kuşkusuz takip etmeniz gereken en büyük Linkedin sayfalarından biridir. Eğer Bill Gates’in Linkedin sayfasına uğrarsanız göreceğiniz en bol faaliyetlerden biri toplum bilinci ve iş dünyasıdır.

Belki de sadece dünyadan gelişen yeni trendleri takip etmek için bile Bill Gates’i takip etmelisiniz. Linkedin’de 30 Milyon 150 bin takipçisi bulunmaktadır.

Bill Gates’i takip etmek için linke tıklayınız: https://www.linkedin.com/in/williamhgates/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir