E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Sunexpress’in Emektar Kaptanına Veda Uçuşu

1992 yılında SunExpress ile sivil havacılığa adım atan Hüseyin Beşikkaya Kaptan geçtiğimiz günlerde emekli oldu.

Beşikkaya Kaptan’a yolcular ve Sunexpress yönetimi, son uçuşu olan Antalya-İstanbul-Antalya seferinde bir sürpriz hazırladı. Uçakta yolculara birer mektup dağıtıldı ve Hüseyin Beşikkaya Kaptan’ın bu son uçuşuyla emekliliğe uğurlanacağı bildirildi. Yolculardan uçak alana indiğinde hemen yerlerinden kalkmamaları, mektubun sonunda yer alan “Elveda Beşikkaya Kaptan, bu gökler seni özleyecek” cümlesini hep bir ağızdan söylemeleri rica edildi.

Uçuşun ardından ikinci kaptan tarafından ön koridora davet edilen Beşikkaya Kaptan, yolcuların bu sürpriz veda programı ile çok duygulandı. Hüseyin Kaptan için ayrıca SunExpress plazada bir veda töreni düzenlendi, pasta kesilerek kendisine teşekkür plaketi verildi.

Havacılık hayatına Hava Harp Okulu’nda başlayan Hüseyin Kaptan, 1976 yılında mezun olmasının ardından çeşitli muharip jet filolarında 15 yıl boyunca 2500 saate yakın uçuş yaptı. Hava Kuvvetleri’nden ayrıldıktan sonra 1992 yılında SunExpress’te uçmaya başladı. Hüseyin Kaptan 41 yıllık havacılık hayatı boyunca toplam 23 bin uçuş saati tamamladı.

Hüseyin Kaptan veda töreninde “41 yıl süren havacılık yaşantımda toplam 23.000 uçuş saati, güzel hatıralar ve güzel insanlar biriktirdikten sonra huzurla gökyüzüne veda ediyorum” dedi.

Tabii ki çalışanlarına bu kadar değer verip, şık bir şekilde veda eden Sunexpress’i es geçmem mümkün değil. Sunexpress’in bütün firmalara ders niteliğindeki muazzam hareketi çok ses getirdi ve getirmeye de devam edecek gibi gözüküyor.

Bu yazımı hak verdiğim Richard Branson’ın bir sözüyle sonlandırmak istiyorum.

“Çalışanlar en büyük varlığınızdır. Mutlu çalışan mutlu müşteriyi getirir mutlu müşteri ise başarıyı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir