E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Startup Adımları Sürecinde Ticareti Artıracak Ufak Taktikler

Startup adımları konusunda özellikle genç kuşağın henüz tecrübe etmediği konulara değinmek istiyorum. Startup dünyası genelde genç kuşaktan oluşmaktadır. Toplantı istenilen yetkililer kurumsal firmalarda çalıştığı için startup dünyası ise kurumsal dünyadan bir hayli uzak olduğu için aşağıda ki konulara değinmem gerektiğini düşünüyorum. Öncelikle şunu da söyleyeyim. Startuplar geliştiği müddetçe ülkemiz çok daha ileriye gidecektir. Her zaman desteklememiz gerekiyor.

Yapılan toplantılarda yetkililer işi yapıp yapmayacağınıza değinmeden önce kişide bıraktığınız algı ile ilgilenir. Bunlar yazılı olmayan kurallardır. İşi size vermeseler de alternatifleriniz genelde mevcuttur. Bu yüzden algı en önemlisidir. Potansiyel müşterinize daima güven vermeli ve olumlu imaj vermelisiniz.

Ticareti Artıran Startup Adımları

  1. ) Toplantı öncesi yüzük takarsanız mevcut ürün bedelinizi artırabilirsiniz.
  2. ) Eğer saçınıza ak düşmüşse bu güven verecektir.
  3. ) Takım elbise ile toplantıya giderseniz bu karşı tarafa saygınızın olduğunu göstermektedir.
  4. ) Eğer boyunuz kısa ise yaşınız ise yaşınızı göstermiyorsa fular takabilir saçınızı uzatabilirsiniz. Sizi daha büyük gösterecektir.
  5. ) Ayakkabı ise nasıl bir yerden geldiğinizi gösterir. Her zaman temiz tutun.
  6. ) Kilonuz ortalamanın üzerinde ise sizi yaşınızın üzerinde gösterecektir.

Genellemiş olduğum bu yazılı olmayan kurallar sektörden sektöre değişiklik gösterse de genel itibari ile mutlaka işlemektedir. Malesef kurumsal firmalarda sizin işi ne kadar iyi yaptığınızı veya o işin altından kalkabileceğinizi düşünmeden sizin 2 saniyelik algınız ile ilgilenirler. Sonrası işin genellikle teferruatlarıdır; ama kararlar henüz toplantı bitmeden bir karara bağlanmıştır aslında.

Eklemek istediğiniz var ise yoruma yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir