Spotify Video İçerik Dönemine Başladı

ds-damat

Spotify video içerik dönemine başladığını duyurdu.

Spotify Technology müzik akışı hizmeti, seçkin içerik oluşturucuların temel ses teklifleriyle birlikte video yayınlamasına izin vermeyi planladıklarını duyurduğundan, büyük bir yeni teklifle podcast’e olan büyük baskısını artırdı.

“Görsel ve işitsel bir ziyafet” vaat eden Spotify, hem ücretsiz hem de ücretli abonelerin artık Book of Basketball 2.0, Fantasy Footballers, Misfits Podcast, H3 Podcast, The Morning Toast, Van Lathan ve Rachel Lindsay podcast’lerine ulaşabilecekler.

Müzik akışı hizmeti, Mart ayına kadar 700.000’den bir milyondan fazla şov dizisine sahip. Büyük bir darbede, müzik akışı hizmeti yakın zamanda yıldız podcaster Joe Rogan’ın özel içeriği için 100 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı.

Spotify video Joe Rogan

Spotify, bir basın açıklamasında “Birçok podcast hayranı, en sevdikleri podcast’leri dinlemekten zevk aldıkları kadar izlemeyi çok seviyor” dedi. “Bu görseller sayesinde hayranlar en sevdikleri podcast sunucularını daha iyi tanıyabilir ve içerik oluşturucular kitlelerine daha derinden bağlanabilirler.”

Spotify Video Özelliği Nasıl Kullanılır?

Spotify’ı izlemek ve belirli podcast’leri dinlemek isteyen kullanıcılar bunu yalnızca masaüstü veya mobil uygulamalarında Oynat’a basarak içerik oluşturucu videoların otomatik olarak video feed’i ile senkronize edilmesini sağlayabilecek.

 

Spotify video podcast’lerine geçmesiyle Apple ve Amazon üzerinden yayın yapma konusundaki liderliğini genişletmek için zorlanacak gibi duruyor.

Spotify’ın 2019 sonunda 124 milyondan fazla premium abonesi vardı; yani Apple Music veya Amazon’un kabaca iki katı.

Müzik akışı hizmeti, şirketin Apple ile kafa kafaya gitme başarısını gösteren Harvard Business Review’un son baskısında TikTok’un yanı sıra belirgin bir şekilde yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir