Sosyal Medya Mecralarından Farklı Olarak; Facebook

ds-damat

Sosyal Medya’nın hayatımıza girmesi ile birlikte artık sürekli akıllı telefonlarımızdan Twitter, Instagram, Facebook ve Snapchat’e girerek takip ettiğimiz kişi ve sayfalarda neler olduğunu görmek için telefonumuzun şarjını bitirene kadar kullanıyoruz.

Sosyal Medya’nın bağımlılık haline gelmesini fırsat bilen markalar ise bizi oralarda bir yerlerde pusarak bekliyor ve karşı karşıya geldiğimizde hamlesini yapıyor. Yaptıkları çeşitli kampanya, video tanıtım, yarışma ve farklı içeriklerle bizi kendisine çekmeye çalışıyor ve bunların yanında sponsorlu içeriklerle takipçi sayılarının çok üstünde kişilere ulaşabiliyor. Markaların olduğu sosyal medya mecralarında ise satış olarak hepsinden ayrılan Sosyal Medya Kanalı olarak Facebook ön plana çıkıyor. Facebook her zaman markaları düşünerek geliştirmelerini sürekli bu yönde yapıyor. Facebook’un satış amaçlı kullanılabilecek özelliklerinden en önemlisi olarak Chatbot ve Dükkan karşımıza çıkıyor. Facebook’un sonbaharda kullanıma açtığı dükkan uygulaması bir çok markanın dikkatini çekmişti. Dükkan ile birlikte paylaşılan postlar sizi direk satışa yönlendirebiliyor veya e-ticaret sayfasına gidebiliyorsunuz. Ürünleri listeleyebildiğiniz ve müşteri odaklı bir geliştirme olan Dükkan ile birlikte Facebook’ta ürün satmak artık daha kolay bir hale geldi. Bunun yanında Messenger üzerinden yapılan Chatbot uygulaması da satışlarınızı ve tanıtımlarınızı oldukça olumlu etkileyecek bir uygulama. Chatbot sayesinde Facebook sayfanızı beğenen kişilere Messenger üzerinden mesaj gönderebilir, tanıtım ve kampanyalarınızı duyurabilir hatta bir restaurantsanız sipariş bile alabilirsiniz. Facebook’un dükkan ve chatbot uygulamalarını stratejik olarak kullanıp kurumsal bir sayfa yönetimi yaparsanız Facebook’ta ticaret yapmanın faydalarını çok çabuk görebilirsiniz.

facebook-alltTicari anlamda en kullanışlı Sosyal Medya Mecrası Facebook’tur. Facebook sayfanızı Twitter ve Instagram sayfalarınız ile destekleyip merkeze Facebook’u oturtursanız yapılacak doğru strateji ve kaliteli ürünler ile e-ticaret sitesine gerek bile duymadan müşteri pazarınızı oluşturabilir, onlarla doğrudan iletişime geçebilir ve satış yapabilirsiniz. Tüm bu uygulamalarda ise ihtiyacınız olan en önemli şey sayfalarınızı en doğru strateji ile yönetecek bir Dijital Medya ekibidir. İşini bilen bir Dijital Medya ekibi markanıza gerekli olan sempati ve imajı, tanıtım ve reklamı, pazarlama ve satışı gerçekleştirecek diğer markalarla olan rekabette sizi her zaman bir adım önde tutacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir