Snapchat Yıldönümüne Gökyüzü Filtreleri ve 3D Bitmoji Lensleri İle Giriş Yaptı

ds-damat

6 yıl önce, Snapchat sosyal medyayı kullanma şeklimize yeni bir soluk getirmişti. Geçtiğimiz günlerde 3D Bitmojileri piyasaya süren Snapchat, aldığı dönüşlerden memnun olmalı ki; uygulamaya daha fazla 3D Bitmoji ekledi. Bitmoji, objektifini uygulamak amacıyla ölçekleme, sürükleme, sıkıştırma ve yakınlaştırma yapmanıza izin verir.

6 yıldır özgünlüğü ile kendinden söz ettiren Snapchat’in kendini yenileme konusunda attığı adımlar 3D bitmojilerle sınırlı kaldı diye düşünüyorsanız pek tabii yanılıyorsunuz.

Snapchat, 3D Bitmoji’nin yanında gökyüzünü otomatik olarak algılayan ve buna filtreler uygulayan “Gökyüzü Filtreleri” isimli yepyeni bir filtre seti ile kullanıcılarının dikkatini çekmeyi amaçlıyor.Bu filtreler, fotoğraftaki gökyüzünü tanıyacak ve size farklı gökyüzü alternatifleri sunacak. Siz de arasından beğendiğiniz bir tanesini seçip gökyüzünün görünümünü değiştirebileceksiniz. Bu sayede gün batımı, gökkuşağı, bulut desenleri ve daha fazlasıyla fotoğraflarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Henüz Instagram tarafından kopyalanmayan 3D bitmojiler ise Snapchat kullanıcılarını uygulama içinde tutacak nitelikte desem yerinde olur.

 

Gerçek dünya ile arttırılmış gerçekliği bir araya getiren 3D bitmojilere eklenen yeni set ise Snapchat kullanıcılarının gündemini bir süre daha meşgul edecek gibi gözüküyor.

Öncelikle dünyayı lensler ile tanıştıran Snapchat sonra da 3D bitmoji ile yeniliklerini sürdürmeye devam etmişti. Ancak Instagram Stories ’in yükselişi Snapchat’i geride bırakmıştı. Snapchat’ten yeni efektler gelmesiyle bu durum değişir mi şimdilik bilinmiyor ama efektlerin tutacağı kesin gibi gözüküyor. Zira 3D bitmojiler, sadece arttırılmış gerçekliği kameraya yansıtmıyor aynı zamanda değişen boyutları ve tepkileriyle adeta kullanıcılar ile etkileşime giriyor.

1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir