E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
shib

SHIBA Coin Projesi ile İlgili Bilmeniz Gereken 3Şey

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) ancak birçok altcoin de yatırımcıların ve traderların ilgisini çekiyor. ETH coin, ADA coin, AVAX coin gibi altcoinler sundukları farklı avantajlar ve çözümlerle giderek büyüyor. Bir de kripto paralara erişimi artıran ama aslında birer şaka coini olan DOGE ve SHIBA coin var. Bu yazımızda en popüler kripto paralar arasında yer alan Shiba Inu projesinden ve SHIBA coinden bahsedeceğiz. 

İşte, SHIBA coin hakkında mutlaka bilmeniz gereken 3 şey! 

1. SHIBA Coin Kurucusu Bilinmiyor

Shiba Inu projesi, Dogecoin’e rakip olarak kuruldu ve kendisini “Dogecoin katili” olarak adlandırıldı. Onunla aynı internet meminden esinlenen bir şaka coini olarak 2020’de piyasaya çıktı ve kısa sürede büyüdü. Ancak Dogecoin kurucularının kim olduğu bilinirken, SHIBA coin kurucusu için elimizde hâlâ sadece bir takma isim var: Ryoshi.

Tıpkı Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto gibi Ryoshi de kimliğini gizli tutmayı başardı. Ryoshi uzun zaman bir blog sayfasında, “SHIBA coin ve kripto paralar hakkında fikirleriniz” içerikleri yazsa da artık paylaşım yapmıyor. Ancak Shiba Inu ekosistemi, devasa topluluğu ve Elon Musk gibi ünlü destekçileri sayesinde büyümeyi sürdürüyor. 

2. Shiba Inu Merkeziyetsiz Borsası Shibaswap Nedir?

Shiba Inu ekosistemi o kadar genişledi ki artık SHIBA coin yalnızca bir şaka coini olarak değerlendirilemez. Bugün SHIBA coin, ShibaSwap merkeziyetsiz borsasının da kalbinde yer alıyor. 

ShibaSwap, Temmuz 2021’de Ethereum blok zinciri üzerinde yaratılmış bir merkeziyetsiz borsadır. Shiba Inu ekosisteminin en önemli parçalarından olan ShibaSwap, ERC-20 tokenları arasında al sat imkanı sunar. Kullanıcı dostu ve güvenilir yapısıyla ShibaSwap, bugün SHIBA coini en popüler kripto paralar arasına sokan unsurlardan biridir.

3. Ödeme Aracı Olarak SHIBA Coin 

Günümüzde kripto paralar ile ilgili en çok tartışılan konulardan biri ödeme aracı olarak kullanılıp kullanılamayacakları. Kimi şirketler Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere birçok kripto para birimi ile ödeme kabul etmeye başladı. SHIBA coin de birçok şirket tarafından ödeme aracı olarak kabul ediliyor.

Müşterilerinin SHIBA coin ile ödeme yapmasına olanak veren şirketler arasında şunlar öne çıkıyor: Dünyanın en büyük sinema salonları zinciri AMC, e-ticaret platformu Newegg, Twitch, Menufy, SlingTV

SHIBA Coin Nereden Alınır?

Diğer tüm kripto paralar gibi Shiba Inu (SHIB) da kripto para borsalarından alınabilir. Türkiye’de Türk lirası ile SHIBA coin satın almak da oldukça kolaydır. Bitlo üzerinden güvenli ve kolay bir şekilde TRY/SHIB al sat işlemleri yapabilirsiniz. 

Bitlo Hakkında

2017’de Mustafa Alpay ve Hakan Baş tarafından kurulan Bitlo, Türkiye’nin köklü kripto para borsalarından. Bitlo, 2018’de üye alımına açıldığından beri kullanıcı deneyimini önceleyen politikasıyla en iyi kripto para birimlerini Türk yatırımcılarla buluşturuyor. Bugün Bitlo’da 70’in üzerinde kripto para listeleniyor.

Aynı zamanda Bitlo, Şikayetvar A.C.E Ödülleri Kusursuz Müşteri Deneyimini Yaşatan Kripto Para Borsası kategorisinde Diamond Ödül sahibidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir