Sektördeki Amcaoğullarının Sonu Gelir mi ?

ds-damat

Pazarlama dünyasının hizmet üreten tarafı(ajanslar, danışmanlar, web servisi sunanlar vb.) çok iyi bilir, piyasada bir amcaoğlu var ve bu amcaoğlu her şeyden çok iyi anlıyor. Üstat mertebesinde. Her iş ona soruluyor.

KİM BU AMCAOĞLU?

Günlerce hazırlanılan bir sunum günü gelir çatar. Ajansın hazırladığı sunum büyük patrona sunulacaktır. Heyecanla sunuma gidilir. Araştırma, okuma, tecrübe ve yaratıcı düşünceyle hazırlanan sunumun bir anında efsane bir replik sahne alır.

Büyük patron;

  • Çok güzel ama bizim bir amcaoğlu var bütün gün bilgisayar başında. Zehir, zehir. Bu çalışmaları o da bir görsün. Hem yeni fikir de duymuş oluruz değil mi?

Bütün sevimliliği ile bu acımasız soruyu sorar. Para ödeyecek olmasının haklı kıldığı ufak bir şımarıklık!

Ajansı kim temsil ediyorsa artık, kibarlıktan da geçmeden sorar.

  • Güzel olur tabi. Bu arada amcaoğlunuzun işi nedir acaba? (Burada pazarlama, marka, iletişim, hiç olmazsa bir sosyal bilim eğitimi almış birini duymak için ömründen 5 yılı masaya koyabilir)

Yanıt ise genelde; Amcaoğlu mühendis, çalışmıyor ya da belediyede bilmem ne…

Bu ergen işi amcaoğlunun dâhil olduğu hiçbir işten iş çıkmaz. İşte bu aniden ortaya çıkan amcaoğlunu çok yakın zamanda göremeyeceğiz.

Internet of things ve Endüstri 4,0 pazarlamayı hiç olmadığı kadar önemli hale getiriyor. Üretimin kolaylaşması ve yeni müşteri arayışı pazarlamayı şirketlerin en değerli unsuru yapıyor. Ergen irisi amcaoğluna da danışmanın modası bitiyor.

Yaşasın loT. Pazar ola.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir