Samsung Connect Tag ile Kaybolmayanların Dönemi Başlıyor

damattween

Samsung, akıllı izleme cihazı olan Connect Tag’i duyurdu. Sevdiklerinizi kaybetmemenizi sağlayan ve onları bu cihazla yakından takip edeceğiniz hücresel çok amaçlı cihaz olan Connect Tag, San Francisco’da ki fuarda sergilenecek. Suya dayanıklı ve 1 hafta pil ömrü olan Samsung Connect Tag, GPS ve WİFİ tabanlı konumlandırmasıyla hem içeride hem de dışarıda konum bilgisi sağlıyor. Ayrıca coğrafi konum koruma özelliğiyle takipçinizin belirlediğiniz sanal bölgeden uzaklaşmasını size bildirecek özelliğe de sahip. Akıllı takipçi sektörü hala gelişmekte olup bu alanda küçük firmalar yer alsa da, Samsung’un bu alana giriş yapması bize durumun öneminden ve sektörün gelişmesine önemli bir katkı sağladığını söylememiz mümkün olabilir. Ayrıca internet üzerinden çalışan bu cihaz Iot (nesnelerin interneti) cihazlara hücresel ağ üzerinden bağlanarak senkronize şekilde çalışabiliyor. 4.21 cm genişliğinde kare şeklinde ki bu cihazı çocuğunuzun çantasına ya da evcil hayvanınıza taktığınız zaman onların nerede olduğunu izleyebilir ve kaybolma riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Cihazın olumlu yanlarının yanında korkutan bir gerçeği de cihazın çalınmasının kolay oluşu. Android tabanlı olması da olumsuz özelliği olarak nitelendiriliyor.İkili ilişkilerde de kullanılması göz korkutucu olabilir. 🙂

Ürün Güney Kore’de satışa çıkacak ancak Türkiye’ye ne zaman geleceği ve fiyat bilgisiyle ilgili haber yer almıyor. Biz merakla bekliyor ve gelişmelerden sizleri de haberdar ediyor olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir