E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Salgın Süresinde Avrupa’da Online ve Offline Giyim Sektörlerinde Durum Nasıldı?

Online moda perakendecileri Zalando ve ASOS hisseleri, Alman şirketinin koronavirüs kilitlenmelerinin e-ticarete geçişi hızlandırması nedeniyle ikinci çeyrek satışlarında ve işletme karında büyük bir artış beklediğini söyledikten sonra Perşembe günü tavan yaptı. Bernstein analistleri 2030 yılında Avrupa satışlarının %23’ünü, pandemiden önce 2024’ten önce beklenmedik seviyelerini hesaba katmak için bu yıl üç katına çıkacak gibi görüneceğini ve tüm büyük küresel pazarlardaki tüm giyim perakende mağazalarının aniden kapanması, bu yıl kanal karışımını eşi benzeri görülmemiş bir şekilde sarstı “diyor . “Yaklaşık altı ayda beş yıllık bir büyüme gerçekleşti.” Avrupa’nın en büyük çevrimiçi tek moda perakendecisi Zalando, Çarşamba günü geç saatlerde,% 16 ikinci çeyrek gelir büyümesi ve 104 milyon avro (117 milyon $) ayarlanmış işletme karı için piyasa beklentilerini önemli ölçüde aşmayı beklediğini söyledi. Zalando’nun hisseleri %5,65 artarak, bugüne kadarki kazancını %40’ın üzerine çıkardı. İngiliz rakibi ASOS da, Boohoo’daki hisselerin ilk çeyrek gelirindeki %45’lik artıştan sonra bu yıl pazar beklentilerinin en üst seviyeye çıkacağını söylediği Çarşamba günü yükselmesinden sonra neredeyse % 5 arttı. Nasty Gal ve prettylittlething markalarının sahibi olan Boohoo, geçen yıl Karen Millen ve Coast’u satın almıştı.

Zalando, web sitesinde stok satmak yerine, markalar için bir pazar yeri olma stratejisine yardımcı olduğunu, onlara pazarlama ve lojistik hizmetleri sunduğunu söyledi.

Zara sahibi dünyanın en büyük moda perakendecisi Inditex, geçtiğimiz hafta Nisan ayında kilitlenme koşullarında% 95’lik bir artıştan sonra %14’e kıyasla çevrimiçi satışların 2022’ye kadar satışlarının dörtte birini oluşturmasını beklediğini söyledi.

H&M Pazartesi günü yaptığı açıklamada, grup satışlarının Mart-Mayıs döneminde yarıya düştüğünü ve mağazaların yeniden açılmaya başlamasına rağmen Haziran ayının ilk 13 gününde %30 düştüğünü bildirdi.

Online satışlar Mart-Mayıs aylarında %36 arttı. Associated British Foods’a ait indirimli moda perakendecisi Primark, İngiltere’de mağazalar yeniden açıldığında Pazartesi günü uzun alışveriş yapanların ilgisini çekti. Bernstein’ın Sherman, insanların satın aldıklarını görebilecekleri ve hissettikleri için mağazalarda alışveriş yapmayı sevdiklerini ve çevrimiçi satış yapmayan Primark gibi yerlerde pazarlık arayabileceklerini belirtiyor. “Mağazalar ayrıca bu yıl isteğe bağlı zaman, para ve sosyal etkileşim için çok ihtiyaç duyulan bir çıkış sunacak. Diğer tüm olağan alternatifler biraz daha uzun süre masa dışında kalacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir