pazarlamaturkiye

Sahibindex Vasıta Raporu Temmuz Sonuçları Açıklandı

ds-damat

sahibinden.com verilerinden hazırlanan sahibindex Vasıta raporuna göre Temmuz ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi Otomobil oldu.  Otomobili; Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar takip etti. Marka & Model sıralamasında ilk sırada Renault – Clio ve Volkswagen Passat yer aldı. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayının lideri olan Opel – Astra ise listede üçüncü oldu. Sıralama Renault – Megane ve Ford – Focus ile devam etti. Temmuz ayında en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve geçtiğimiz yıl da olduğu gibi ilk sırayı yine Nissan aldı.

sahibindex-pazarlamaturikye

sahibindex Vasıta raporuna göre Temmuz ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan otomobil ilanları verildi. 2020 yılının Temmuz ayında ilan sayısı ile lider olan 2015 model otomobiller bu yıl, 2016 model otomobiller ile birinciliği paylaştı.

pazarlamaturkiye

Geçtiğimiz senenin Temmuz ayına oranla 2 puan düşüş görüldü ve tüm ilanlar arasında araçların %33,5’i 0 – 100bin kilometre aralığında yer aldı. İlanların %25,4’ü 50.000 – 100.000 TL aralığında satışa sunuldu, bu oran geçtiğimiz yıl ise %33,4 olarak belirlenmişti.

pazarlamaturkiye

sahibinden.com’da Temmuz ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken otomobil, geçtiğimiz sene olduğu gibi Volkswagen marka otomobiller. Sıralama ise değişmiyor ve Volkswagen’i Renault, BMW, Opel ve Ford takip ediyor.

pazarlamaturkiye

Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma süresi ise 10 dakika 3 saniye. 

sahibinden.com’un Temmuz ayı verilerine göre satılık otomobil ilan fiyatları %2,6 arttı. 

VavaCars’ın Karagümrük Spor Kulubü’ne sponsor olması haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir