Reckitt Sağlık Türkiye’nin yeni direktörleri belli oldu

Kariyeri boyunca dört farklı coğrafyada görev yapan Orkun Girban Reckitt Sağlık Türkiye Finans Direktörü olarak atanırken, 2018’den bu yana Reckitt Sağlık Türkiye’nin satış departmanı bünyesinde çalışan Volkan Topçu da Reckitt Sağlık Türkiye Satış Direktörü görevine getirildi.

Reckitt Sağlık Türkiye’de iki önemli atama gerçekleştirildi. 23 Mayıs itibariyle Reckitt Sağlık Türkiye’nin yeni Finans Direktörü olarak görevine başlayan Orkun Girban ve 1 Nisan itibariyle Reckitt Sağlık Türkiye’nin yeni Satış Direktörü olarak görevine başlayan Volkan Topçu, şirketin başarısı için çalışmalarını sürdürecek.

1654582949 reckittfinansdirektoruorkungirban
Orkun Girban – Finans Direktörü

Reckitt Sağlık Türkiye’nin tüm finans operasyonlarından sorumlu olacak Orkun Girban, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Procter&Gamble’da finans ve muhasebe bölümünde 15 yıl boyunca geniş bir deneyim elde etti. Yakın zamanda Çekya ve  Slovakya CFO’su ve Bebek ve Kadın Bakım Kategorileri F&A Orta Avrupa Direktörü olarak görev alan Girban, kariyeri boyunca dört farklı coğrafyada (Türkiye, İsviçre, Azerbaycan ve Çekya) çeşitli iş birimlerinde çalıştı. Finansal planlama ve analiz, satış/ müşteri finansmanı ve transformasyonu, değer yaratma ve iş ortaklığı F&A ekipleri geIiştirme konusunda kapsamlı deneyime sahip olan Girban, kariyeri boyunca farklı departmanlardan birçok yeteneğe de mentörlük yaptı. 

1654583001 reckittsatisdirektoruvolkantopcu
Volkan TopçuSatış Direktörü

Reckitt Sağlık Türkiye’nin tüm satış operasyonunun yürütülmesinden sorumlu olacak Volkan Topçu, Uludağ Üniversitesi Ekonometri Bölümünden mezun olduktan sonra, Henkel & L’Oreal’de farklı alanlarda görev alarak kapsamlı bir satış kariyeri oluşturdu. Nisan 2018’den bu yana da Reckitt Sağlık Türkiye’nin satış departmanı bünyesinde çalışan Topçu, geleneksel kanal ticaretini yeniden inşa etmeye odaklandı ve büyümeyi hızlandırdı. FMCG bilgi birikimini Reckitt’e aktararak satış kanallarının büyümesinde ve satışta yetenek gelişiminde aktif bir rol oynadı. 2019 yılı itibari ile OTC konusunda deneyim kazandığı eczane ekibinin sorumluluğunu da üstlendi. Sergilediği liderlik profili ile de insanların kendilerini değerli hissettikleri ve şirket kültürüne bağlı oldukları yüksek performanslı satış organizasyonu oluşturmayı sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir