E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Playboy Dergisi ile Hayatımıza Giren JPEG Format

Playboy’un kurucusu aynı zamanda her dönem gençlerinin ikon olarak kabul ettiği Hugh Hefner 27 Eylül 2017’de aramızdan ayrıldı. Ölümü bütün Playboy severleri üzdü. Peki Hugh Hefner, Playboy dergisini neden, nasıl ve niye kurdu? Gelin biraz da bunlara değinelim.

Hugh Hefner 9 Nisan 1926 doğdu. 1953 senesinde kurduğu Playboy dergisinin sahibiydi. İki kere evlenen Hefner, bu evliliklerden dört çocuk babası olmuştur.

1953 yılında borç aldığı bin dolar para ile Playboy dergisini kurdu. İlk kurduğu zamanlarda hem şuan ki gibi içerik paylaşırken, aynı zamanda güncel haberler ve siyasi yazılar da paylaşıyordu. Dergisini popüler yapmak için 1953 yılında çıkan Fahrenheit 451 kitabı kimse yayınlamazken kendisi bu kitabı yayınladı. Kitabın ilerleyen dönemlerde filmi çekildi. Kendisi risk alıp bunun gibi birkaç davranışta bulundu. Hefner yeterince üne sahip olunca dergiyi tamamen erkek dergisine çevirmeye karar verdi ve bundan sonra dergi ve malikanesi modellerden geçilmedi.

Bize kazandırdığı ve kendisinin de yanında olan birkaç model üsteki gibidir. Dergilerinde ki içeriklere bakıldığı zaman toplumda ki tabuları yıkmak için çeşitli makaleler gözükmektedir. Bunların dışında kadınların hakkında bilgi, en güzel modelleri, yapılan etkinlikleri ve ünlülerle yapılan röportajlar vardır. Dergisi dünya çapında satmasına rağmen Playboy bununla yetinmeyip televizyon kanalı sahibi de olmuştur. Televizyon kanalında modellerin fotoğraf çekimi, sohbetleri ve tabii ki de Hefner hayatı gösterilir.

Hefner aramızdan ayrılmış olmasına rağmen bir şeyi hepimizin hayatına soktu ve her zaman yaşayacak. Bütün dünya da bu veriyi kullanacaktır. “Nedir o?” Gibi sorular duyuyorum. Bize kattığı JPEG ve MPEG olan fotoğraf formatı. Peki bunu nasıl bizim hayatımıza soktu?

Hefner’ın dergisi Playboy, bilgisayar kullanıcıları için online olarak da çıkmaya başlamıştır. 1972 yılında bir fotoğraf yayınladı ve bu fotoğraftaki kadın internetin First Lady’si oldu. Bunun sayesinde hayatımıza JPEG ve MPEG olan görsel dosya formatları girdi.

Ünlü Hugh Hefner aramızdan ayrılırken bize bıraktığı modeller, dergilerle ve JPEG, MPEG dosya formatları ile kalbimizde yaşayacak. Sizin de görüşünüz varsa kendisi ile bize geri dönüş yapmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir