Pazarlamanın Yeni Yıldızı: Video

damattween

Davranış bilimsel olarak video ikna edicilik söz konusu olduğunda bir çok görsel biçimden güçlü bir işleve sahip. Nedeni hem görsel hem de işitsel duyularımıza sesleniyor oluşu.

Pazarlama için ikna en önemli konu. Üstelik video bir çok pazarlama biçimini destekliyor. Örneğin, e-mail gönderilerinde video kullanılırsa dönüşüm oranında %200 civarı artış gerçekleşiyor.

Landing page konusunda da videonun sağladığı önemli avantajlar var. Landing page için viedo kullanılırsa dönüşüm oranın %80 sen arttığı görülüyor. Lead üzerinden satış yapan firmalar için bulunmaz fırsat.

Video doğru kullanıldığında e ticaret için güçlü satış fırsatları yaratıyor. Ürün ya da site tanıtımını video ile yapmak e ticaret satışlarına olumlu yansıyor.

Video operasyonel bir pazarlama aracı olduğu kadar doğru hedef kitleyi tanımlama açısından da  önemli. Video kullanıcıları, SES grupları içinde daha yukarıda. Beyaz yakalar, öğrenciler, yöneticiler gibi harcama kapasitesi yüksek gruplara video ile ulaşmak daha kolay.

Başarılı video pazarlama için bir kaç ipucu;

Video tamamen duygularla ilgili bir iletişim materyali olduğunu hep hatırlamak önemli.

İçerik fayda ve duygu odaklı olduğunda etkileşim uçuyor.

Mobil canlı yayınlar sosyal medya aksiyonları için etkileşim, satış ve teklif fırsatı

Tabi söylemeye gerek yok, bir dakikanın üzerindeki videoları şansı pek bulunmuyor.

Video çekmek için büyük prodüksiyon süreçlerine ihtiyaç yok. Sosyal medya videoları için  pek çok cep telefonu donanım açısından yeterli. Tabi iyi bir içerik ve güzel gören bir göz ile desteklenirse.

2 yıl içinde internet trafiğinin %70’inin üzerine çıkacak olan videoya şimdiden hazırlanan markalar çok kazanacak.

Pazar ola.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir