Pazarlamanın Yeni Mecrası Hologramlı Teknolojiler

damattween

Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik uygulamalarının hayatımıza girmesiyle beraber pazarlamanın da evrimine şahit olduk. Etkileşimli açık hava panoları, gelişen alışveriş asistanları ve daha pek çok şey. Ancak yakın bir zamanda daha sık görmeye başlayacağımız ve satın alma kararımızı etkileyecek farklı bir sanal gerçeklik uygulaması pazarlama mecraları arasında yerini alacak. Provision Interactive Technologies yani Etkileşimli Öngörüş Teknolojileri, bu araçlar ürünün gerçek boyutundaki holografik görüntüsünü karşımıza çıkararak ürün ile tüketici arasındaki etkileşimin artmasını sağlıyor.

Özellikleri Neler? 

Etrafınızdaki size yakın kampanyalı ürünleri mağazaya gitmeden 3 boyutlu olarak inceleme imkanı sunuyor. Bunun yanında mağaza içinde kullanabileceğiniz kampanyalara ait promosyon kuponlarını ve broşürleri basabiliyor. Ayrıca sesli etkileşim dışında ürüne ait kokuyu bile test etme seçeneği bulunuyor.

Henüz çok yaygın olmasa da markalar bu medyayı da kullanmaya başladılar. Nestle’nin sahibi olduğu maden suyu markası Perrier şu an kampanyayı Amerika’da test ediyor. Kampanya artırılmış gerçeklik yoluyla ürün farkındalığının artırılmasını ve kupon alımlarının mağaza içi satın alımları artırmasını hedefliyor.
Perrier satışlarına etkisi ne olur henüz tam bilinmez ama en son araştırmaya göre Etkileşimli Öngörüş Teknoloji araçları aracılığıyla kazanılan kuponların % 17.4 ‘ü nün mağaza içi satın alıma dönüşürken diğer medya araçları aracılığıyla kazanılan kuponların mağaza içi satın alımda geri dönüş oranının % 1.2 olduğu belirlenmiş. Bu da gösteriyor ki araçlar hedeflendiği gibi farkındalığı artırarak satın alma kararını olumlu etkiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir