Pazarlama Teknikleri

ds-damat

Pazarlama esas olarak genel anlamda insanların istek ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir  mübadele işlemidir, modern pazarlama hem örgütsel hem de felsefeci bir kavramdır. Burda size satışlarınızı arttıracak 5 başarılı pazarlama tekniğini sunacağız. Hepsinin uygulaması basit ve her sektörde kullanışlı.

1. Yeni bir şeyler eklemeye devam edin

İşinize her seferinde yeni bir şeyler eklemeye devam ettikçe daha fazla satış yapma fırsatı elde edersiniz. Örnek olarak web sitenize yeni bilgiler ekleyerek olabilir. Müşterilerin sitenizi ziyaret edip yeni bilgileri görmesi satışınızı arttırabilir.

2. Değerli bir kaynak olun

Müşterileriniz için sattığınız ürünle alakalı değerli bir kaynak olun. Sattığınız ürüne hakim olun ve ücretsiz bilgi ve destek verin. Müşterilerinizin daha hızlı, daha kolay, daha az pahalı bir şekilde yapabilmesini sağlayın. Sizden yardım istemek için her gelişlerinde yeni bir şey satmak için fırsatınız olur.

3. Rakiplerinizden bir farkınız olduğunu gösterin

Müşterilerin aynı ürünü veya benzer ürünü satan rakip firma yerine sizi tercih etmeleri için bir sebep bulun veya oluşturun. Rakip firmada olmayıp sizde olan avantajı belirleyin ve bu avantajın promosyonunu tüm reklamlarınızda belirtin. Rakip yerine sizden alışveriş yapmanın ayrıcalığını gösterin ve satışlarınız otomatik olarak artsın.

4.Yapığınız işin sonuçlarını kullanarak promosyon yapın.

Müşterileriniz tam olarak siz ürününüzü veya servisinizi değil onları kullanarak elde edecekleri yararı düşünürler.

Web sitenizin, satış mektuplarınızın ve diğer satış mesajlarınızın yapığınız iş sonucunda vadeddiklerinizin promosyonunu yaptığına emin olun.

5. Değişime sıcak bakın

İş hayatınızdaki en büyük mücadeleyi değişimde yaşarsınız. Belirli bir iş dalı zamanla çok büyüyebilir ve rakipler çoğalabilir, teknoloji gelişebilir.

Değişimi bekleyin ve ona hazırlıklı olun. Gelirinizin düşmesini beklemeden harekete geçin. Değişimin işaretleri gelmeye başladığında sizde hemen harekete geçerek zamana ayak uydurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir