Pazarlama Reklam ve İletişim Profesyonelleri Nöropazarlama Zirvesi ‘nde Buluşuyor.

Nöropazarlama Zirvesi İstanbul’da Düzenleniyor.

Neuroscience’nin düzenlediği “1st European Neuromarketing in Business Summit” kurumsal şirketleri, pazarlama, reklam ve iletişim profesyonellerini İstanbul’da buluşturacak. Zirve, 24 Mart 2018 tarihinde İstanbul Şişli’de Radisson Blu Hotel’de gerçekleşecek.

90’lı yıllarda gündeme gelen nöropazarlama, dünyada pazar araştırmaları kapsamında özellikle son yıllarda hızla yayılıyor. Pazarlama iletişimi sektörü, geleneksel araştırma yöntemlerinin yanıltıcı olabilen sonuçlarını ortadan kaldırmasından dolayı nöropazarlamayı tercih ediyor. Türkiye de nöropazarlama alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor.

Ülkemizde nöropazarlama alanında hizmet veren İngiltere merkezli Neuroscience çalışmalarına hızla devam ediyor. Nöropazarlama alanında kurumsal şirketlere ve ajanslara hizmetler sunan Neuroscience, 24 Mart 2018 tarihinde İstanbul Şişli’de “1st European Neuromarketing in Business Summit’i düzenleyecek.

Nöropazarlama Zirvesi Konuşmacıları

Neuroscience Ltd. CEO’su Kanat Ayyıldız’ın açılış konuşmasıyla başlayacak olan Zirve’de London School of Commerce’nin MBA Direktörü Prof Dr. Rajendra Kumar, “Nöropazarlama Kavramı ve Günümüzde Nöropazarlamanın Uygulama Alanları”; Esenyurt Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Seray Toksöz, “Nöropazarlamanın İşletmelere Sağladığı Avantaj ve Faydalar”; Jazzgir and Kilikya Group of Restaurants’ın sahibi Dr. Ali Eren Balıkel “Nöropazarlama ve Strateji”; Vodafone Satın Alma ve Kiralama Akdeniz Bölge Müdürü Mustafa Özer, “Nöropazarlama ve Pazarlama ve Satışta Kullanımı”; Migros Süreç Geliştirme ve Koordinasyon Müdürü Murat Dağhan, “Operasyonel Süreçlerde Nöropazarlama Kullanımı”; Digiturk beIN Media Grup – Örgütsel Gelişim ve İnsan Kaynakları Grup Direktörü Dr. ACC Selma Kalkavan, “Nöropazarlama ve İnsan Kaynaklarında Kullanımı” başlıklı birer sunum yapacak. Bu sunumların ardından Acuity ETS Ltd.’nin Uzman Danışmanı Robertino Pereira ve Porto Universitesinden Paulo dos Santos tarafından nöropazarlamada kullanılan çok sayıda farklı cihazın tanıtımı yapılacak. Suffolk Business School, University of Suffolk’tan Prof Dr. Luiz Moutinho, nöropazarlamada yeni ortaya çıkan cihazlar ve bunların kullanım alanlarını paylaşacak. Zirve programı, EF International Direktörü Emin Yeyinli’nin Türkiye’nin ilk nöropazarlama doktora programını tanıtmasıyla sona erecek.

Zirve’yi, kurumsal şirketler, pazarlama, reklam ve kurumsal iletişim profesyonelleri, koçlar, mentorler, akademisyenler ve üniversite öğrencilerinden oluşan 100’den fazla katılımcı yakından takip edecek.

Zirve ile ilgili açıklamalarda bulunan Neuroscience CEO’su Kanat Ayyıldız, nöropazarlamada kullanılan Elektrobeyin Grafiği (EEG), Eyetracking (Göz izleme), GSR (deri hareketleri izleme) gibi cihazların birçoğunun Türkiye’de ilk kez demonstrasyonunun yapılacak olmasının bu zirvenin en önemli özelliği olduğunu söyledi. Zirvede 2 saatin üzerinde demonstrasyon yapılacağını vurgulayan Kanat Ayyıldız, “Sektörden çok önemli isimler nöropazarlama cihazlarının işletmelerde kullanımı hakkında konuşacak ve örnekler verecek. Prof. Dr. Luiz Moutinho gelecekte kullanılmaya başlayacak olan nöropazarlama cihazlarından ve uygulamalarından bahsedecek. Son olarak da Türkiye’de bir ilk olan nöropazarlama doktora programını duyuracağız. Bu doktora programında biz de ortak olarak yer alıyoruz. Doktora derslerinin bir çoğunu Neuroscience olarak biz vereceğiz ve öğrenciler laboratuvarımızı kullanarak bu diplomayı almaya hak kazanacaklar.” dedi.

Nöropazarlama ve Neuroscience Ltd. hakkında bilgiler veren Kanat Ayyıldız, “Nöropazarlamanın genel olarak;  reklamların etkisinin ölçülmesi, ürün çekiciliğinin ölçülmesi, logo/marka seçimi, pazarlamada kitle iletişim araçlarının seçimi olmak üzere şirketlere yardımcı olabileceği birçok alan var. Elektrobeyin Grafiği (EEG), Eyetracking gibi son teknoloji beyin görüntüleme araçlarına sahip Türkiye’deki tek kiralanabilir ve kullanılabilir nöropazarlama laboratuvarına sahibiz ve bu alanlarda nöropazarlama analizi ve raporu sunabiliyoruz, dedi.

Zirve hakkında bilgi almak ve zirveye katılmak için: http://egitim.neuroscience.org.uk/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Nöropazarlama Nedir?

Nöropazarlama, satın alma kararlarını yönlendiren bilinçaltındaki düşünceleri, duyguları ve arzuları ortaya çıkarmak için beyin tarama yöntemlerini kullanan nörolojik bilim ile tüketici davranışı çalışmasına köprü oluşturan bir alandır. Reklam ve pazarlama yatırımlarının etkinliğini test etmek ve tahmin etmek için kullanılan geleneksel yöntemlerin genel olarak başarısız olması nedeniyle 2002 yılından itibaren reklamcılık ve pazarlama profesyonelleri arasında hızlıca güvenilirlik ve kabul kazanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir