E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 16 Mart Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Pantone 2021’in Rengini Açıkladı

Bildiğimiz üzere, 20 yıldan bu yana her sene açıklanan Pantone Yılın Rengi, modadan sanata, ev dekorasyonundan endüstriyel tasarıma, ürün ambalajı, grafik tasarım gibi birçok sektörde satın alma kararı üzerinde büyük etkiye sahip.

Pantone tarafından aralık aylarında belirlenen, her yıla özel trend bir renk seçiliyor. Geçtiğimiz günlerde 2021 için ise iki renk açıklandı. Ultimate Gray (17-5104) ve Illuminating (13-0647). Bu renklerin seçilmesindeki sebep ise bazı anlamlara dayandırılıyor tabii ki. Tüm dünyanın içinde olduğu belirsizlik ve buna rağmen geleceğe dair olan umudunu yansıttığına inandığı bu renkler, virüsün dünyaya yayılmaya başladığı dönemlerde, Pantone Renk Enstitüsü Yönetici Direktörü Leatrice Eiseman tarafından seçilmiş.

Pantone Renk Enstitüsü Yönetici Direktörü Leatrice Eiseman, “Kalıcı bir Ultimate Grey ile canlı sarı Illuminating renklerinin birleşimi, cesaretle desteklenen bir pozitiflik mesajını ifade ediyor. Pratik ve kaya gibi sağlam ama aynı zamanda sıcak ve iyimser. Bu bize direnç ve umut veren bir renk kombinasyonu” şeklinde ifade ediyor. .Pantone Renk Enstitüsü’nün Başkan Yardımcısı Laurie Pressman ise vakit alan bu süreç hakkında “Dünyanın her yerinde gözlerimiz ve kulaklarımız var. Küresel ekip sanat, eğlence, film ve prodüksiyon, tüm tasarım alanları ve arzu uyandıran seyahat destinasyonlarına bakıyor. Yeni yaşam tarzları, sosyoekonomik koşullar, teknolojiler veya malzemeler renk seçimini etkileyebilir” diyor.

https://www.instagram.com/p/CIllsm7AM_W/

Seçilen renklerin altında yatan sebep ise; Ultimate Gray’in, kayalar gibi dayanıklılığı ve sertliği temsil etmesi. Öte yandan güneş gibi aydınlığı simgelemesi, iyimserliği ve yumuşaklığı temsil etmesi de Illuminating’in seçilmesine etken olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir