E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
öz

Özsüt’ten 85’inci Yıla Özel Logo

1938 yılında İzmir’in Kemeraltı semtinde 16 metrekarelik küçük bir dükkânda faaliyetine başlayan Özsüt, 85’inci yılını kutluyor.  İlk günden bugüne, değişmeyen lezzetleriyle misafirlerini ağırlayan marka, 85’inci yılına özel olarak tasarladığı logo ile hizmet verecek. Özsüt, yıl içinde yapacağı çeşitli kampanyalarla da bu özel seneyi taçlandıracak.

Özsüt’ten sadık müdavimlerine teşekkür!

Tam 85 yıldır Özsüt’üne sadık kalan müdavimlerine, bayilerine ve tüm çalışanlarına yapacağı özel kampanyalarla gülümseyerek ve gülümseterek teşekkür edecek olan Özsüt, tek bir şube ile başlayan marka yolculuğuna bugün Türkiye’nin 45 ilinde bulunan yaklaşık 150 şubesi ve Azerbaycan’daki 7 mağazasıyla devam ediyor. Geleneksel yöntemlerle ve özüne bağlı kalarak, özüne güvendiği maharetli ustalarıyla eşsiz lezzetlere imza atan Özsüt, yeniliğe olan tutkusuyla her gün onlarca ürünü müdavimleriyle buluşturuyor. 10 bin m²’lik fabrika alanı ve bin 500 m²’lik soğuk hava deposu ile yaklaşık 3 bin kişiye istihdam sağlayan Özsüt, günlük 60 bin porsiyon pasta, 150 bin porsiyon sütlü tatlı, 20 bin porsiyon şuruplu tatlı, 10 ton dondurma ve 7 ton unlu mamullük üretim kapasitesiyle Türkiye’nin dört bir yanına en kaliteli çiftlik sütü ile hazırlanmış lezzetleri ulaştırıyor. 

Yeni konseptler ile büyümeye devam ediyor

1996 yılından itibaren franchising sistemine geçerek hızla büyüyen Özsüt, hayata geçirdiği yeni ve farklı konseptlerle sektörde fark yaratıyor. 2021 yılında İzmir’in Alsancak semtinde açtığı açık mutfak tasarımlı mağazası Özsüt Select ile Fransız pastacılık kültüründen esinlenen tarzıyla misafirlerine yeni ve bambaşka bir deneyim sunan marka, 2022 yılında ise yatırımcı adaylarına büyük fırsatlar yaratan kiosk konsepti BONTON Özsüt ile hizmet vermeye başladı. Günlük yaşantının temposu içerisinde, Özsüt lezzetlerine hızlı ve pratik bir şekilde ulaşabilmeyi sağlayan BONTON, İstanbul’da Mecidiyeköy, Şişli, Yenikapı, Ayazağa metro istasyonlarında ve İzmir Tire’de yer alıyor.

Özsüt’ün marka yolculuğu

• Özsüt Sefer Usta tarafından 1938 yılında, İzmir Kemeraltı’nda açıldı.

• Özsüt’ün ilk dükkanında yalnızca yoğurt ve kaymak satılıyordu.

• Osmanlı sarayında çalışan bir tatlı ustasının, sarayın dağılması ile Sefer Usta’nın amcasının yanında işe başlaması, Sefer Usta’ya geleneksel sütlü tatlıların tüm sırlarını öğrenme fırsatı yarattı.

• Bu şekilde serüvenine geleneksel tatlılar üreterek devam eden Özsüt Muhallebicisi özellikle 70-80’li yıllarda ününü giderek artırdı ve İzmir’in alamet-i farikalarından biri haline geldi.

• 1980 yılına gelindiğinde Sefer Usta’nın oğlu İbrahim Urlulu liderliğinde Özsüt ustalarının da ortaklığıyla büyümeye başladı. 

• Özsüt’ün ilk şubesi 1991 yılında İzmir Alsancak’ta açıldı.

• 1996 yılından itibaren franchising sistemine geçerek şube sayısını hızla artırmaya başladı. Aynı yıl içesinde Özsüt 6 şube ile müşterilerini ağırlamaya devam etti. 

• 2002 yılına gelindiğinde Özsüt’ün şube sayısı 50’ye çıkmıştı.

• 2014 yılının Mayıs ayında, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de ilk şubesini, 2016 yılının Ağustos ayında da ikinci şubesini açtı. 2023 yılı itibari ile Azerbaycan’da 7 şube ile hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir