Oyunlardan Haberler

damattween

Öncelikle sizlere 2017 yılında çıkacak oyunları listelemek istiyorum.

Özel olarak PS4’de çıkacak oyunların listesi şu şekilde:

God of War

GT Sport

Spider-Man

Days Gone

Şimdi ise paylaşacağım oyunlar bütün konsollara çıkacak olan oyunlardır ve karışıktır. Kimi sadece bilgisayara çıkacaktır. Kimisi XBOX ve PS4’de çıkacaktır.

Assassin’s Creed Origins

Wolfenstein: The New Colossus

Call of Duty: WWII

Need for Speed Payback

Vampyr

Battalion 1944

State of Decay 2

Red Dead Redemption 2

Football Manager 2018

Gördüğümüz üzere 2017’nin bitmesine 3 aydan az bir süre kalmasına rağmen çok sayıda oyun piyasaya çıkacak. Oyuncuların en çok beklediği oyunları söylemek gerekirse ise RDR 2, AC Origins, CoD WWII ve God of War’dır.

Bu listede olmasını istediğim ama oyunun çıkışı hakkında hiç bilgi verilmeyen Türk Yapımcısı olan Mount & Blade II: Bannerlord’du da unutmamak lazım. Oyun dünya çapında başarı yapmış ve oyun hakkında ki bilgileri bir çok dilde yayınlayan TaleWorlds ekibine buradan soruyorum; ne zaman çıkaracaksınız şu oyunu?

Listede ki oyunlara geri dönüş yaparsak, ilk paragrafta bahsettiğim 4 oyunu yapımcıları nasıl tanıttı biraz bunun hakkında bilgi vermek isterim. Bildiğiniz üzere ABD’de düzenlenen E3’te dünyanın önde gelen firmaları oyunlarını tanıtıyor. Bu tanıtma sırasında eğer uygunsa oyun içi gösterim eğer tam hazır değilse oyun içi görüntü gösteriyorlar. E3 te en çok dikkat çeken oyun ise RDR 2’ydi. Bunun sebebi ise bu oyunu yıllardır beklememizdi. Ardından Almanya’da Köln şehrinde düzenlenen Gamescom ‘da E3’e gidemeyen insanları ağırlanan bir etkinlik yapıldı. Burada düzenlenen etkinlikte ise gene oyun sektöründe öne gelen firmalar oyunlarını tanıttı. İnsanlara oynama fırsatı sundular. Son zamanlarda çokça adından bahsedilen PUBG (PlayerUnknow’s Battle Grands) oyunun turnuvası yapıldı ve ülkemizi temsil eden kişiler ikinci takım oldu. Gamescom’da bir çok oyuncu yeni çıkacak oyunları oynadı bunlardan bazıları listede paylaştığım oyunlar bazıları ise hali hazırda çıkmış oyunlardır. Ekstra olarak listeye eklemediğim oyunlar arasından Nintendo’nun yeni el konsolu olan Switch oyunu olacak olan Super Mario’nun yeni oyununu tanıttılar.

Bizim ülkemizden de E3’e ve Gamescom’a katılan Youtuberlar oldu. Bizlere bizzat canlı izlettiler neler yaşadıklarını.

Bütün oyunları sizlere ayrıntılı bir biçimde tanıtmak yerine isimlerini verdim. Bazı oyunları duymamış bile olabilirsiniz. Ancak gördüğünüz oyunlar tanıtımlarını çok iyi yapmışlardır. Hem bu etkinliklere gitmişlerdir hem de Youtube’a içerik üreten kişilerle anlaşma yapıp oyunlarını tanıtmışlardır.

Gündemde olan ve hala sıcaklığını koruyan haberlere gelecek olursak, Microsoft’un dağıtımını yapacağı yeni bir AGE of EMPIRES IV oyunu gelecek ve AGE of EMPIRES II’nin bir tane remastered oyunu gelecek yani bu demek oluyor ki AOE II’nin gelecek oyunu konu ve senaryo bakımından değişiklik olmayacak sadece grafiklerin gelişeceğidir.

Başka bir haber ise bildiğiniz üzere Middle Earth Shadow of Mordor’un devam oyunu olan Shadow of War ile ilgili. Oyun bilidiğiniz gibi Orta Dünya’da geçiyor. Yani Yüzüklerin Efendisini eğer izlediyseniz aynı dünyada geçiyor oyun. Shadow of War ile olan sıkıntı ise oyunun sonunu görmek için para vermeniz gerekiyor. Para vermeden de oyunu bitirebiliyorsunuz ancak oyunu örnek veriyorum 8-10 saat oynamak yerine 15-18 saat oynamanız gerekiyor. Çoğu oyun sahibi bu durumdan şikayetçi.

Geçtiğimiz günlerde PUBG’nin geliştiricileri bir açıklama yaparak oyunda hile kullanan 20bin kişinin ban yediğini açıkladı ve bu PUBG tarihinin en çok banlanma sayısı oldu. Şunu da unutmamak gerekir tabii ki de PUBG dünya genelinde 10 Milyondan fazla sattı yani oyunu oynayan 10 milyondan fazla kişi var 20bin kişinin ban yemesi çok az. Ancak PUBG’nin bu şekilde kendinden emin adımlarla yola devam etmesi çok sevindirici.

29 Eylülde çıkan Cuphead’in hikayesi ise çok duygusal. Oyunun yapımcı olan kişi bütün parasını bu oyuna harcıyor. Oyun 1920’lerin çizgi filmlerini hatırlatıyor. Oyunun türü ise platform ve zor oyun olması. Oyunda birçok boss var. Bazı kişiler bu oyuna dünyada en çok boss bulunduran oyun diyor. Oyun piyasaya çıkıyor ve 15 gününde 300bin adet satılıyor. Oyuna baktığınız zaman çizimler ve oynanışı çok tatlı olmasına rağmen oyun o kadar zor ki insanlar Mouselarını klavyelerini ve oyun kumandasını kırabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir