basbug group

Otomotiv Aftermarket Sektörünün Deneyimli İsmi Basbug Group’ta!

Bu sene 50.yılını kutlayan ve bünyesindeki 7 şirketle otomotiv aftermarket sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan Basbug Group, Genel Müdürlük pozisyonu için Anıl Yücetürk ile anlaştı. 

Alanında uluslararası deneyime sahip Anıl Yücetürk, Basbug Group çatısı altındaki Başbuğ Oto Yedek Parça ve BSG Auto Parts şirketlerinden sorumlu Genel Müdür olarak görev yapacak.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlayan Yücetürk, University of North Alabama’da finans ve MBA yüksek lisansları yaptı. Yücetürk, başarılı kariyerinin önemli bölümünü Autoliv’de çeşitli yöneticilik pozisyonlarında geçirdi, Avrupa Bölgesi Satışları ve Projeleri Departmanında direktörlük yaptı. 

Ardından Maysan Mando’da Genel Müdürlük görevinde bulunan Anıl Yücetürk son olarak HL Mando Aftermarket şirketinde CEO pozisyonundaydı.

Evli ve bir çocuk babası olan Yücetürk iyi derecede İngilizce, İtalyanca ve Almanca biliyor.

Türkiye’nin 81 ilinde ve dünyanın 94’ten fazla ülkesinde otomotiv yedek parça alanında hizmet veren Başbuğ Oto Yedek Parça, halihazırda 100’e yakın markanın Türkiye distribütörlüğünü yapıyor ve global yüzlerce markanın yer aldığı 120.000’den fazla çeşit ürün stoğunu bünyesinde bulunduruyor. 

4’ü yurt dışında olmak üzere, 50.000 metrekareden fazla depolama alanına sahip 15 Lojistik Merkezi ile Basbug Group, sektörün deneyimli ismi Anıl Yücetürk’ün katkılarıyla zirvede yer alan konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir