Online Ücretsiz Pazarlama Dersleri Platformları

ds-damat

Google Dijital Atölye, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TOBB ve İŞKUR işbirliğiyle başlatılan bir program ve hem çevrimiçi hem de yüz yüze eğitimleri kapsayan ücretsiz bir program sunuyor. Türkiye’nin 9 ilinde (Antalya, Bursa, Gaziantep, Van, Kocaeli, İzmir, Kayseri, Samsun, İstanbul) yüz yüze eğitimler düzenlenecek ve bu eğitimler katılmak isteyen herkese açık olacak.

Primer, Google tarafından yaratılmış ücretsiz dijital marketing dersleri alabileceğiniz bir uygulama, ugulamanın dili İngilizce’dir. Primer, bir applikasyon olduğu için her yerde telefon ya da tabletinizden kolayca kullanabiliyorsunuz. Sadece 5 dakika süren bit derslerle adım adım reklam, içerik, ölçme ve strateji alanlarında temel olarak kendinizi geliştirebiliyorsunuz.

App Store ve Google Play Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz.

  • İstanbul İşletme Enstitü

İstanbul İşletme Enstitüsü, uzaktan eğitim sertifika programları düzenler. Eğitimlerin sonunda sınav yapılır ve sınavda başarılı olan öğrenciler sertifika kodu ya da başarı sertifikası alabilir. ÜCRETSİZ olarak, internet üzerinden sorgulanabilen SERTİFİKA KODU yada 59 TL ye, soğuk damgalı, mühürlü ve imzalı BAŞARI SERTİFİKASI alabilmektedir.

Akademi Dünya, ücretsiz sertifikalı interaktif eğitim programları düzenleyen Türkiye’nin ilk ve tek platformudur. Katılımcılarımıza uzaktan eğitim sonunda bireylerin bu eğitimlere katıldığını ispatlayabilmesi üzerine sertifika sağlamayı amaçlayan ücretsiz bir eğitim hizmetidir.

Eğitimlere katılabilmek için öncelikle ücretsiz kayıt olmanız gerekir. Kayıt formunu doldurup tamamladıktan sonra mailinize gelen onay linkine tıklayarak üyeliğinizi aktifleştirebilirsiniz. Artık sitenin tüm eğitimlerine ücretsiz katılabilirsiniz.

Katılımcılarımız, eğitim süreci sonunda ister ücretsiz online sertifikasına ulaşabilir, ister isme düzenlenmiş, tek nüshada Türkçe ve ıslak imzalı olarak sadece basım maaliyeti karşılığında kargo ücretini karşılaması kaydı ile alabilir.

Sertifika ücreti tek sertifika alırken 25TL, ikinci sertifikada 15TL, üç ve üstü sertifika alımında fiyatlar 10TL olarak artmaktadır.

 

  • Skillshare

Skillshare, herkesin bir sınıfı keşfedip eğitim alabileceği bir çevrimiçi öğrenme topluluğudur.

Eğitim sonunda sertifika verilmemektedir.

Alison’un vizyonu, ücretsiz yüksek kaliteli bilgi ve işyerinde beceri eğitimi alanında dünyanın önde gelen sağlayıcısı olmaktır. BM’nin “herkesin özgürce eğitime hakkı vardır” beyanından esinlenmiş. Cinsiyete, coğrafyaya, ekonomik duruma veya erişim engellerine bakılmaksızın eşitlik ve eğitime erişmeyi taahhüt ediyorlar.

Birçok derse ücretsiz kayıt olabilir, videoları izleyebilirsiniz. Dokümanları indirmek ve sertifika almak için belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

2012 yılından bu yana, HubSpot Akademi, dijital çağa yönelik çevrimiçi eğitim kursları, projeler, sertifikalar ve yazılım eğitimi sunmaktadır.

Coursera’daki her ders, dünyanın en iyi üniversitelerinden ve eğitim kurumlarından en iyi öğretim görevlileri tarafından verilir. Dersler, kaydedilmiş video konferansları, otomatik dereceli ve hakemli ödevleri ve topluluk tartışma forumlarını içerir. Bir dersi tamamladığınızda, paylaşılabilir bir Elektronik Ders Sertifikası alırsınız.

Alınan eğitim sonunda belirli bir ücret karşılığında sertifikanızı alabilirsiniz ama misafir öğrenci olarak da eğitim içeriklerine ulaşılabilirsiniz.

2012 yılında Harvard Üniversitesi ve MIT tarafından kurulan edX, dünyanın en iyi üniversitelerinden ve kurumlarından yüksek kaliteli, çevrimiçi dersler sunar; MOOC(Massive Open Online Courses) sağlayıcıdır.

Dersler ücretsiz olup sertifika almanız için belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

1 yorum
  1. Akademi dünya kadar saçma bir site görmedim. 3 tane ders notu koyup adına da eğitim diyorlar. Sertifika veriyormuş bilmem ne. Kaptırmayın bunlara paranızı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir