E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Olumsuzlukları Fırsata Çeviren Marka…

İş dünyası olumsuzluk ve başarısızlık örnekleri ile doludur. Rekabet ve ekonomi koşullarına dayanamayıp iflas olan şirketler, pazarda tutunmayı başaramayıp varlığını sürdüremeyen markalar; ve bunların yanında hırsızlığa uğrayarak büyük başarıya imza bir marka.
Brezilya denim markası Reserva’nın San Paolo’da ki mağazalarının birinde yağmalama olayı vuku bulmuştur. Yaratıcı ve pozitif düşünceli olan marka sahibi Rony Meisler bunu sorun olarak görmek yerine, bardağın dolu tarafından bakarak bir fikir üretmiş; hırsızlık sırasında güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri markanın reklam filmi olarak kullanmıştır.

Video yaz sezonu indirimlerini duyurmaktadır : “Mağaza camını kırarak girmenize gerek yok, içeri buyurun. Reserva’da 40%’a varan indirim var!” Reklam sonunda da aynı yaratıcı ruhla “Acele edin. Çünkü Reserva için çılgınlıklar yapan kişiler var!” diye devam etmiş. Bu video sosyal medyalarda paylaşılarak markanın takipçi sayısını 1 milyonun üzerine çıkarmıştır.
Bu tür olumsuz olaylarda önemli olan bakış açısıdır. Bir hırsızlık olayı, mizah dolu pozitif reklam ve neticede de satışların ve potansiyel müşteri sayısının artışı. Bu örnek aynı zamanda iyi bir guerilla pazarlama örneğidir. Masrafsız bir yöntemle (hırsızlara yem edilen malları hesaba katmazsak ) satışların ciddi bir şekilde artması.
Tehditleri olanaklara çeviren, küçük masraflarla büyük başarılara imza atan markalar sırasına hoş geldin Reserva
Buyurun, sizler de izleyin….

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir