Next Game Startup’ta Ön Eleme Heyecanı

ds-damat

INTEL ESL Gaming Fest kapsamında, İzmir Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlenecek olan Next Game Startup’a Türkiye’nin her yerinden çok sayıda oyun geliştiricisi katıldı. Yetenekli ve gelecek vaadeden oyun geliştiricilerinin başarılı oyun stüdyoları kurmalarını desteklemek ve öncülük etmek amacıyla yapılan yarışma yoğun ilgi gördü. 

Aylardır yarışmaya hazırlanan yarışmacılar, oyunlarının demolarını yarışma ekibine gönderdi. Katılan 91 proje arasından jürilerin yapacağı değerlendirme sonucunda başarılı görülenler ön elemeyi geçecek. Ön elemeyi geçen takımlar 25 Temmuz’da açıklanacak. 

Yarışmada başarı gösteren girişimlere İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 50.000 TL’lik nakit ödül, oFON tarafından 1 milyon TL’lik avans fonlaması desteği ve INTEL, ESL, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ (İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş.) ve tüm iş ortakları tarafından sağlanacak hizmetlerle 200.000 TL proje desteği ile toplamda 1 milyon 250 bin TL değerinde destek sağlanacak. Bunun yanında pazarlama alanında yapılacak desteklerle başarılı ekipler yatırımcılara kolayca ulaşabilecek. Ayrıca yarışma süresince sektörün önde gelen profesyonellerinden mentorluk desteği alacak yarışmacılar kendini geliştirme fırsatı da bulacak.

2015 yılından beri her yıl düzenlenen INTEL ESL Gaming Fest düzenlediği programlarla oyunseverleri buluşturuyor. Bu seneki festivalin finalleri Eylül ayında İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yapılacak. Next Game Startup’a katılan 10 ekip finale kalarak İzmir’de fuar alanında sunum yapacak ve dereceye giren takımlar fuarda açıklanacak. 

Yarışma hakkında detaylı bilginin bulunduğu yarışma sitesi: nextgamestartup.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir