Network Marketing Nedir?

Network Marketing Nedir? Network Marketing Nasıl Yapılır?

ds-damat

Network Marketing Nedir?

Network Marketing doğrudan satış olanaklarının geliştirilmiş haline denir. Doğrudan satış bir mal veya hizmetin, tüketicilere yüz yüze gelerek ya da pek çok yerde karşı karşıya gelerek ürünün anlatılarak tanıtılması denilmektedir. Daha detaylı bir şekilde tanımlama yapmak gerekirse, sistemi kullanan kişiler herhangi bir şirketin ürünlerini kullanmaya başlar. Kullanım sonrasında ise bu ürünleri belirli rakamlarla satarak, şirketlerden komisyon almaktadırlar.

Artık şirketin bir satış görevlisi olarak faaliyet gösteren bu kişiler,kendi çevrelerinde bu ürünleri tanıtmasıyla, başkalarının da bu ağa katılmalarına olanak sağlamaktadırlar. Ağa kattıkları her kişi üzerinden yine belli oranda komisyon alma durumu söz konusu olacaktır. Verilen komisyon miktarını ise faaliyet gösteren şirketin yöneticileri belirlemektedir.

Network Marketing Nedir?
Network Marketing Nedir?

Network Marketing Şirketleri

Network marketing şirketleri 2020 yılı içerisinde daha da çoğalmıştır. 2020 yılının top 100 listesinde ise;  Amway, Avon Products Inc., Herbalife Ltd., Vorwerk Co. , Natura Cosmeticos, Mary Kay Inc., Tupperware Brands Corp., Nu Skin Enterprises Inc., Oriflame Cosmetics , Belcorp Ltd., Primerica Financial Services Inc., Pola, Miki Corp.,

Ambit Energy L.P, Telecom Plus, Stream Energy (Ignite), Yanbal International, Thirty-One Gifts LLC, Shaklee Corp., USANA Health Sciences Inc., ViSalus (Blyth), ACN Inc., Scentsy, Hermes, WIV Wein International AG, AmorePacific, Market America Inc., The Pampered Chef Ltd., For Days Co. Ltd., Southwestern, PartyLite (Blyth), KK ASSURAN, Arbonne International LLC, Nature’s Sunshine Products Inc., LG Household & Health Care, Isagenix International, Faberlic, Neways Inc., Noevir Holdings Co. Ltd., Menard Japan Cosmetics, Eureka Forbes Ltd.,LR Health & Beauty Systems ve Team National Inc. gibi daha pek çok şirketin ismini saymak mümkün olacaktır.

Network Marketing
Network Marketing

Network Marketing Nasıl Yapılır?

Network Marketing’in daha faydalı bir hale getirilmesi adına çeşitli yöntemlerin izlenmesi gerekmektedir. Bu sistemi kullanmak için sistemin faydalarını en iyi şekilde kavramak gerekmektedir.  Bu nedenle ” Network marketing nasıl yapılır? ” sorusuna yanıt vermeden önce sistemin getirilerini iyi bilmek gerekir. Network marketing faydaları arasında bilinen en önemli şey ek gelir ya da asıl gelir kaynaklarından biri olarak sürdürülebilir nitelikte olmasıdır. Buna paralel olarak ise aileye maddi anlamda katkı sağlamak mümkün hale gelecektir.

Kişisel anlamda maddi özgürlük sağlamak, günlük yaşamda kendinize ve sevdiklerinize daha fazla zaman ayırabilmek, kariyer yapma fırsatı elde etmek, hak ettiğiniz kazancı sağlamak, yeni insanlarla karşılaşmak, sosyalleşmek, insanlara yardım edebilmek ve patrona bağlı bir şekilde çalışmamak gibi daha pek çok faydasının olduğunu söylemek mümkündür.

Öncelikle siteye üye olmak ve nasıl kullanıldığını çözmek gerekmektedir. Daha sonraki adımda ise işe gösterilen yoğunluk ve pazarlık stratejileri geliştirilerek, ürün pazarlama en iyi seviyeye gelmek gerekmektedir. Mazeret sunmaksızın işe ağırlık verildiğinde çok iyi kazanç elde etmek de mümkün hale gelecektir.

Network Marketing Sözleri

Network marketing sözleri her geçen gün daha da popüler hale gelmektedir. Bu alanda başarılı olan kişiler bazı sözleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu sözler, piyasaya atılan kişilere hem ilham verecek hem de çeşitli yöntemler hakkında bilgi edinmesini sağlayarak daha çok kazanç elde edilmesini sağlayacaktır.

Bu alanda bilinen en önemli söz ise ” Başarmak isteyenler için fırsat, istemeyenler için mazeret çoktur. Ya mazeretiniz olur ya da paranız ikisi bir arada asla olmaz. Mükemmel olmak zorunda değilsiniz, ancak bu işte mükemmel olmak için başlamak zorundasınız.Denemeyi bırakıp yapmaya başlayanlar başarılı olanlardır.

Network marketing yapmayı öğrenirseniz başarılı olursunuz. Network Marketing de başarısız olanlar ya erken pes edenlerdir, ya da hiç başlamayanlardır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir