E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 16 Mart Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
netflix

Netflix’ten Evde Kal Çağrısı

Koronavirüs salgını için Netflix’ten Evde Kal çağrısı da gecikmedi. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle birçok ülkede sıkı önlemler alınmaya başlandı. İtalya, İspanya, Hindistan, İngiltere ve Yunanistan gibi ülkelerde sokağa çıkma yasağı ilan edilirken olağanüstü hal ilan edilmeyen ülkelerde bazı insanlar durumun ciddiyetinin farkına varamadı. Durum böyle olunca Netflix bu soruna ilginç bir çözüm buldu.

Netflix’ten Evde Kal Kampanyası “HAYALİ ANTİ-KAMPANYA”

Miami Ad School öğrencileri Netflix için yaratıcı bir fikir ortaya koydu. Koronavirüs salgını için alınan önemler işe yaramayınca Miami Ad School öğrencileri insanları evde kalmaya teşfik etmek için Netflix dizi ve filmlerini kullanarak insanlara sokaklara çıktıklarında görebilecekleri billboard’lar hazırladılar.

Hazırlanan billboard’lar da Netflix dizilerine ait spoiler’lar var. Bu spoiler’lar Netflix’te yayınlanan popüler dizilerin yeni bölümleriyle alakalı. Firma, Spoiler Billboard’larında yer verdiği orijinal yapımları arasında Stranger Things, Love is Blind, Narcos ve La Casa de Papel bulunuyor.

 

netflix

‘Spoiler Billboard’ Kampanyası Videosu

47 saniyelik videoda bolca spoiler verilirken aynı zamanda “Bazıları dışarı çıkıp dağıtmanın sorun olmadığını düşünerek hepimize oyunbozanlık yapıyor. Öyleyse biz de olağanüstü bir önlem alıyoruz: En sevilen Netflix şovlarının sürprizini bozuyoruz” ifadeleri kullanılıyor.

“Eğer virüs sizin dışarı çıkmanızı durduramıyorsa, spoiler’lar durduracak”

 

KÜNYE:

Reklam Okulu: Miami Ad School Europe, Hamburg, Almanya

Sanat Yönetmeni: Seine Kongruangkit

Metin Yazarı: Matithorn Prachuabmoh Chaimoungkalo

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir