Nestlé Türkiye’nin “Sağlıklı Adımlar” Projesine Ödül

ds-damat

Nestlé Türkiye ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle hayata geçirilen Sağlıklı Adımlar projesi, 2020 Uluslararası Hermes Yaratıcılık Ödülleri’nin PR kategorisi Kurumsal Sosyal Sorumluluk dalında altın ödülün sahibi oldu.

 

Nestlé Türkiye ve Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ortaklığında, 2012 yılından beri devam yürütülen Sağlıklı Adımlar projesi, 2020 Hermes Yaratıcılık Ödülleri’nde, PR kategorisi Kurumsal Sosyal Sorumluluk dalında altın ödüle layık görüldü. Dünyanın saygın pazarlama ve iletişim platformlarından Uluslararası Pazarlama ve İletişim Profesyonelleri Derneği (AMCP) tarafından düzenlenen yarışmada bu yıl, dünyanın 20 farklı ülkesinden 6 bini aşkın proje yarıştı. Türkiye’nin bu alandaki en uzun soluklu kurumsal sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Sağlıklı Adımlar, sektör profesyonellerinden oluşan jürinin değerlendirmesiyle, yılın en iyileri arasında yerini aldı.

 

Nestlé Türkiye Her Yıl Daha Fazla Öğrenciye Ulaşıyor

Nestlé Türkiye Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Zeynep Sungu, projenin uluslararası başarısı hakkında şunları söyledi: “Yaşam kalitesini artırmak ve daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmak global hedefiyle faaliyet gösteren Nestlé’nin Ortak Değer Yaratma anlayışı doğrultusunda hayata geçirdiğimiz Sağlıklı Adımlar projesi, Nestlé Türkiye ailesi olarak gururla yürüttüğümüz projelerin başında geliyor. Bugüne kadar 17 ilde 172 okulda 117 bin öğrenciye, 234 bin aileye ve 4 bin öğretmene ulaştığımız proje, bu saygın ödül sayesinde, sınırları aşarak dünyaya dokundu. Başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere katkısı olan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor ve projenin bundan böyle çok daha güçlü adımlarla ilerleyeceğine inanıyorum” dedi.

 

Nestlé Türkiye’nin “Sağlıklı Adımlar” Projesine Ödül

Nestlé’nin, dünyada 86 ülkede uyguladığı ve bugüne kadar yaklaşık 20 milyon çocuğa ulaşan Nestlé for Healthier Kids – Daha Sağlıklı Çocuklar için Nestlé programının bir parçası olan Sağlıklı Adımlar projesi, Türkiye’de 2012 yılından bu yana uygulanıyor. Proje ile çocukların sağlıklı ve dengeli beslenme, fiziksel aktivite ve çevre konularındaki bilinç düzeyinin artırılması ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarına sahip olmalarının desteklenmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında, üçüncü sınıf öğrencilerine yılda 32 saat sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam konularında eğitim veriliyor. Öğretmenler aracılığıyla çocuklara ve velilerine dengeli beslenmenin ve fiziksel aktivitenin temelleri öğretiliyor, sağlıklı beslenme alışkanlıklarının geliştirilmesi ve daha hareketli bir yaşam konusunda farkındalık yaratılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir