NBA VR Dönemi

damattween

NBA, 2017-18 sezonunda VR’da 27 canlı oyunu yayınlamak için VR teknoloji şirketi NextVR ile olan ortaklığını genişletti ve NBA League Pass maçları için VR teknolojisini kullanacaklarını açıkladı.

Bilmeyenler için NBA League Pass internet üzerinden NBA maçlarını izleyebildiğiniz yıllık 400₺ ile sahip olabildiğiniz bir özellik.

 

NBA bildiğiniz üzere 30 takımdan oluşuyor. Bu 27 canlı maç ise 30 takımın hepsini kapsayacak biçimde olacak. Yani her NBA takımını en az 1 kere VR’dan izleyebileceğiz.

NBA’de uluslararası medya dağıtımı sorumlusu Jeff Marsilio programlarında VR maçı olduğunu ve her hafta bunun üzerine bir adım koyduklarını söyledi. Takipçileri ise bu projeye çok sıcak baktıklarını açıkladı. Eğer bu dönem de NBA liginde VR’a çok rahabet gösterilirse ve izleyicilerin hoşuna giderse gelecekte çoğu NBA maçını VR ile sahadaymışız gibi izleyebileceğiz.

NBA ligini VR ile nasıl izleneceği ise, NBA’in anlaşmalı olduğu şirketin NextVR’ın bi uygulaması var. Bu uygulamanın adı ise NextVR(Ne kadar yaratıcı). Bu uygulamayı Samsung’un Oculus Store’undan ve ya Google’ın Play Store’undan indirebilirsiniz. Kullanacağınız VR aleti ise, Samsung Gear VR ve ya Google Daydream olacak. Bunun yanı sıra Microsoft Windows VR cihazını da kullanabileceksiniz.

NextVR CEO’su olan David Cole ise bu ortaklık için ve NBA için şunları söyledi “ NBA başlar başlamaz, uygulamayı hep daha ileri getirmeye çalışacağız, geliştireceğiz ve VR’a daha çok takipçi çekmeye çalışacağız. Basketbola yeni bir soluk kazandıracağız.”

Bu teknoloji hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Sizce NBA’yi VR ile izlemek keyifli olur mu? Daha VR teknolojisi yeni yeni gelişirken böyle bir adım atılması doğru mu? Yoksa riskli mi? Fikirlerinizi bizlere yazmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir