23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın

Müşteri İlgisini Satın Alma Eğilimine Nasıl Dönüştürebilirsiniz?

Müşterinin satın alma eğilimini harekete geçirmek için tüketicinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda “Kime, neyi, nasıl, nerede satabilirim” sorusuna cevap aramak markalar için önemli bir yer alıyor.

Markalar bu sorulara uygun cevaplar vererek reklam kampanyaları oluşturmaya başlıyor. Müşteri taleplerini göz önünde bulunduran kampanyalar,  tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için daha yaratıcı çözümler sunuyor. Bu çözümler doğrultusunda etkili kampanyalar geliştirmek isteyen pazarlamacılar, pandemi süreciyle beraber tüketicideki davranışsal değişimlerini planlayarak kampanyalar geliştirmeye dikkat ediyor.

Özellikle yoğun kampanya dönemlerinde, tüketicinin beklentisini ölçümleyerek doğru reklam tekniklerini kullandıklarında markalar, hedeflenen satış aksiyonunu alabiliyor.

İlgiyi Satın Alma Eğilimine Çevirmek için 3 Unsur

Müşterinin karşına hazırlanan kampanyalar ile uygun platformlarda doğru zamanda ve doğru yerde çıkıyor olmalı.

  • Doğru Platform

Hedef kitleniz nerde zaman geçiriyor?

  • Uygun Zaman

Hedef kitlenizin alışveriş yapmaya en müsait olduğu zaman dilimi ne?

  • Kaliteli içerik

Mesajınız doğru içerik ile hedef kitleye aktarılabiliyor mu?

Video Reklamları için En Doğru Platform; Youtube

Markalar tüketicinin en aktif bir şekilde yer aldığı platformlarda varlık göstererek müşteri ile  sıcak temas kurmalıdır. Hedef kitle ile sıcak temas kurmak tüketicinin ürün ile doğrudan bağ oluşturmasını sağlayacaktır.

Pandemi sürecinde tüketicinin en fazla YouTube gibi video paylaşım platformlarında zaman geçirdiği gözlemleniyor. Pandemi ile artan online alışverişte tüketicinin satın alma eğilimlerinde en fazla video reklamlarından etkilendiği ortaya koyuluyor. Türkiye’de Youtube izleyen 18 yaş üzeri tekil kullanıcı sayısı 39 milyonu aşkın. Online paylaşım platformları arasında genç hedef kitlesi en fazla olan YouTube, aylık 15 milyon erişim ile en aktif kullanılan video içerik platformu haline geldi.

 Müşterinin karşısına marka olarak doğru platformda kaliteli içerik stratejisi ve güçlü dijital planlama ile çıktığınızda ürün veya hizmeti satın alma eğilimine dönüştürmek mucize değil. Etkili bir online video kampanyası oluşturmak, istenilen aksiyonlarını almanın en hızlı yolu.

Ürün veya hizmet doğru bir içerik ve iletişim stratejisi ile aynı amaca bağlı uyum içerisinde çalışan ekiplerle bir gerçek bir markaya dönüşebilir. Markaların geleceği bu bakış açısını benimseyerek hem işlevsel hem de duygusal ihtiyaçları karşılamaktan geçiyor. 360 bir pazarlama için doğru zamanda doğru kanaldan kaliteli içerikler ile videolu reklamlar kullanmak kampanya hedeflerinize ulaşmanızı doğrudan destekleyecektir.

1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir