Moradam

Moradam İle Yeni Nesil SEO Yönetimi

Eğer işletmenizin dijital dünyadaki görünürlüğünü artırmak için SEO hizmeti almayı düşünüyorsanız muhtemelen karşınıza birçok farklı SEO ajansı çıkacaktır. SEO ajanslarının birçoğu temelde aynı şeyi hedeflese de tüm bu ajanslar hedefe ulaşmak için farkı yollar izleyecektir. İşletmenizin internet sitesinin başarısını belirleyen asıl husus ise; ajansların hedefe ulaşmak için takip ettiği bu yol olacaktır. İrili ufaklı her ajans, izlediği yolun en iyi yol olduğunu iddia etse de geniş müşteri pörtföyü ve yüksek başarı oranıyla diğerlerinden bariz bir şekilde ayrılan önemli SEO ajansları bulunuyor. Bu yazımız aracılığıyla sizleri Türkiye’nin en yüksek memnuniyet oranına ve en geniş müşteri pörtföyüne sahip SEO ajanslarından biri olan Moradam ile tanıştırıyoruz.

Moradam’ın Felsefesi Danışanlarını Hedeflerine Ulaştırmak Üzere İnşa Ediliyor

Söz konusu SEO hizmeti olduğunda göz önünde bulundurulması gereken pek çok kriter bulunuyor. Bu kriterlerin büyük bir bölümü doğrudan SEO ile alakalı olsa da aldığınız hizmetin kalitesini bu teknik konular kadar işbirliği içerisinde bulunduğunuz ajansın size karşı olan tutumu da önemli ölçüde etkiliyor. Moradam, danışanlarına yalnızca müşteri gözüyle bakmıyor ve danışanlarının işletmelerini adeta kendi işletmeleriymiş gibi sahipleniyor. Tabii tüm bu söylemler yalnızca kelimelerle sınırlı kalmıyor. Moradam, müşteri memnuniyetini artırmak ve danışanların tüm işlemlerden haberdar olması sağlamak için özel bir sistem kullanıyor. Moradam tarafından oluşturulan sistemde şu fonksiyonlar bulunuyor:

  • Her Müşteriye Özel Kontrol Paneli: Sıradan SEO hizmetlerinde danışan kişilerin mevcut süreç hakkında bilgi alabilmeleri için SEO ajansının rapor göndermesi gerekiyor ve bu raporlar ajanslar tarafından genellikle haftalık ya da 3 günlük aralıklarla gö Moradam’ın SEO kontrol paneli sayesinde mevcut süreç hakkında bilgi edinmek istediğinizde ne mail ne de telefon trafiğiyle uğraşmanıza gerek kalmıyor. Yalnızca birkaç tıklamayla Moradam tarafından gerçekleştirilen tüm işlemleri ve internet sitenizin mevcut durumunu görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca talep ettiğiniz takdirde Moradam sizlere günlük olarak çalışmaların mevcut durumunu e-mail ya da SMS yoluyla da iletiyor.
  • Sıralama Aracı: SEO hizmeti alıyorsanız muhtemelen hedeflediğiniz anahtar kelimelerin güncel durumunu merak edecek ve bu kelimelerin sıralaması için takip araçlarına ihtiyaç duyacaksınız. İnternet üzerinde ücretsiz pek çok sıralama aracı bulunuyor olsa da bunlar tam olarak istenilen sonuçları vermiyor ve geçmişe dönük kayıt tutmuyor. Moradam sisteminde bulunan sıralama aracı ise geçmişe dönük kayıt tutuyor ve sizlere gelişmiş analiz fonksiyonları sunuyor. Yalnızca birkaç tıklamayla anahtar kelimelerinizi gruplandırabiliyor, sıralamada yükselen ya da alçalan anahtar kelimelerinizi görüntüleyebiliyor ve tüm bu analizleri PDF ya da CSV formatında indirebiliyorsunuz.
  • SEO Araçları: Normal şartlarda faydalanmak istediğinizde her biri için farklı platformlar kullanmanız gereken pek çok SEO aracı, Moradam’ın kontrol panelinde kullanıma hazır bir şekilde sizleri bekliyor. Kelime sıra bulucu, Anahtar kelime üretici, İçerik özgünlük testi, XML sitemap oluşturucu ve daha pek çok araç Moradam kontrol paneli üzerinden ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor.

Moradam, müşteri seçimi konusunda kesinlikle bir kısıtlama uygulamıyor ve kendisine danışan işletmelerin boyutları fark etmeksizin bu işletmeler için özel bir yol haritası oluşturuyor. Danışanlara özel yol haritaları doğrudan işletme ve işletmenin içerisinde bulunduğu sektör özelinde tasarlandığından, SEO hizmetinin ilk etabında dahi başarı büyük ölçüde garantilenmiş oluyor.

Moradam’ın tüm bu memnuniyet politikaları göz önünde bulundurulduğunda, ajansın nasıl bu denli geniş bir müşteri pörtföyüne ve yüksek bir memnuniyet oranına sahip olduğu açıkça görülüyor.

Moradam Akademi

Moradam SEO Sürecini Nasıl Yönetiyor?

Moradam’ın SEO sürecini nasıl yönettiğini inceleyebilmek için öncelikle Moradam’ın SEO’yu nasıl gördüğünü anlamak gerekiyor. Moradam için SEO’nun açılımı yalnızca Search Engine Optimization değil, aynı zamanca Search Experience Optimization’dır. Yani Moradam SEO hizmeti sağlarken işletmenizin internet sitesini yalnızca arama motorları için değil, aynı zamanda internet kullanıcıları için de optimize eder. Böylece işletmenizin internet sitesi hem arama motorları hem de kullanıcılar tarafından beğenilir ve tüm bunların sonucu olarak işletmenizin internet sitesi arama motoru sonuç sayfasında daha yüksek sıralamalar elde eder.

Moradam Her Danışanı İçin Özel Bir Yol Haritasi Oluşturur

Moradam’ın SEO hizmetini sıradan SEO hizmetlerinden ayıran en büyük hususlardan birisi; Moradam’ın her danışanı için özel bir yol haritası oluşturmasıdır. Genelde SEO süreçleri belirli şablonlar üzerinden yürütülür. Bu şablonlar genellikle hedefe giden yolun uzamasına ve hatta bazen hedefe asla ulaşılamamasına sebep olur. Çünkü neredeyse her sektörün ve her işletmenin dinamikleri farklıdır ve internet siteleri özel yaklaşımlara ihtiyaç duyar. Klasik yol haritaları özel taleplere ya da spesifik durumlara cevap vermek konusunda yetersiz kalır. Moradam’ın danışanlarına özel olarak tasarladığı yol haritası ise geniş sektörel analizlerin bir çıktısıdır. Böylece SEO çalışması hedefe mümkün olan en verimli ve en kısa yoldan ilerlerken danışan firma için de özel bir dijital kimlik oluşturulur.

Moradam SEO Çalışmalarında Aşama Aşama İlerler

Sıradan SEO hizmetlerinde SEO çalışmaları hızlı ve çok yönlü bir şekilde ilerler. Bu durum, danışanları memnun etse de oluşan memnuniyet genellikle kısa sürelidir. Çünkü SEO çalışmaları aceleyle gerçekleştirildiğinde ve çalışmalar çok yönlü bir şekilde ilerlediğinde ortaya çıkan sonuçlar geçicidir. Bu yaklaşımdan faydalanıldığında danışanların internet siteleri arama motoru sonuç sayfasında daha fazla yükselememekte ya da elde ettiği sıralamayı kaybetmektedir. Bunun en büyük sebebi; internet sitesinin mevcut durumu analiz edilmeden ve sorunları giderilmeden link inşası gibi dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmediğinde internet sitesine zarar verebilecek çalışmaların yoğun bir şekilde uygulanmasıdır. Moradam da SEO sürecini tıpkı az önce bahsettiğimiz ajanslar gibi “çok yönlü” bir şekilde yönetir. Ancak Moradam’ı diğerlerinden ayıran; SEO sürecini “çok yönlü” olduğu kadar “çok güvenli” bir şekilde yönetmesidir. Böylece hem danışanın internet sitesi herhangi bir zarara uğramaz hem de elde edilen sonuçlar kalıcı olur. Moradam’ın SEO çalışmalarında izlediği aşamaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sektör Analizi: Danışanlara özel yol haritasının da temelini oluşturan sektör analizi, Moradam’ın en çok önem gösterdiği konulardan birisidir. Sektörü iyi bir şekilde çözümlemek, sektörel trendlerin ne olduğunu bilmek ve kullanıcıların ne çeşit bir deneyim talep ettiğini anlamak neredeyse başarıya ulaşmak ile eşdeğerdir. Tüm bu metrikler Moradam tarafından detaylıca analiz edilir ve sonrasında danışanların internet sitesi için alınacak tüm aksiyonlar bu analizler çerçevesinde ilerler.
  • İnternet Sitesinin Analizi: SEO çalışması aslında internet sitesinin analiz edilmesi ve eksiklerinin belirlenmesiyle başlar. Moradam, çok yönlü çalışmalara başlamadan önce danışanın internet sitesinin tüm kusurlarını belirler, gerekli iyileştirmeleri gerçekleştirir ve internet sitesini kullanıcıya daha iyi bir deneyim sunmak amacıyla düzenler. İnternet siteleri hem arama motorlarının kriterleri hem de kullanıcı deneyimi doğrultusunda optimize edilir.
  • İçerik Stratejisinin Oluşturulması: Söz konusu SEO olduğunda en önemli yardımcılardan birisi iç Sektör fark etmeksizin neredeyse tüm internet siteleri SEO uyumlu içeriklere ihtiyaç duyar. Ancak içeriklerin bir internet sitesine fayda sağlaması için yalnızca SEO uyumlu olması yetmez. Moradam, danışanları için dijital bir kimlik oluşturur ve bu dijital kimliği mümkün olan her kanalda vurgular. İşletmenin kimliğini yansıtan içerikler, internet kullanıcıları tarafından daha çok beğenilir ve hatta işletmeler için sadık internet kullanıcıları yaratır. İçerikler aynı anda hem arama motorlarına hem de kullanıcılara hitap etmelidir ve Moradam oluşturduğu stratejiyle bunun gerçekleşmesini sağlar.
  • Link İnşası: Backlinkler, yani geri bağlantılar, asla önemini yitirmeyen önemli SEO faktörlerinden biridir. Ancak link inşasının büyük bir titizlikle gerçekleştirilmesi gerekir. Sıradan SEO hizmetlerinde link inşası gelişigüzel bir şekilde gerçekleştirilirken Moradam, link inşası için özel bir strateji oluşturur. Danışanın internet sitesine inşa edilecek link yapısı için titiz bir çalışma yürütülür ve böylece inşa edilen link yapısından hem maksimum verim elde edilir hem de internet sitesi uzun vadede herhangi bir zarar gö Ayrıca Moradam’ın danışanlar için oluşturduğu içerik stratejisi de link inşası konusunda önemli bir rol oynar. Çünkü ustaca üretilen ve internet kullanıcılarına değer sağlayan içerikler, organik olarak geri bağlantı kazanırlar.
  • Sosyal Medya Stratejisi: SEO hizmetlerine genelde sosyal medya kanalları dahil edilmez. Ancak Moradam sosyal medyanın ne kadar güçlü bir kanal olduğunun farkındadır ve danışanları için bu kanalı ustaca kullanır. Moradam’ın danışanları için oluşturduğu sosyal medya stratejisi hem internet sayfasına bir trafik akışı sağlar hem de danışan firmanın dijital kimliğini destekler.
  • Düzenli Durum Analizi: SEO çalışması uzun süreli bir hizmettir ve yukarıda bahsedilen temel hususlar oluşturulduktan sonra dahi büyük bir titizlikle takip edilmesi gerekir. Moradam, günlük olarak danışanların internet sitelerini analiz eder ve pek çok farklı metriği inceler. İnternet sitesine giriş yapan kullanıcı sayısı, kullanıcıların internet sitesinde ne kadar vakit geçirdiği ve kullanıcıların site içerisindeki diğer sayfalarda dolaşıp dolaşmadıkları gibi pek çok husus bu analizler arasında yer alır. Moradam, düzenli şekilde elde edilen verileri inceler ve gerektiği takdirde hızlı bir şekilde aksiyon alır.

İnternet sitelerine bu denli titiz ve geniş perspektifli çalışmalar uygulandığında yüksek sıralamalar elde etmek hiç de şaşırtıcı olmaz. Eğer sizler de işletmenizi dijital dünyada görünür kılmak, müşterilerinize ulaşmak ve işletmeniz için dijital bir kimlik yaratmak istiyorsanız hemen aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Moradam’ın ayrıcalıklı SEO hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir