23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın
basaksehir moovit partnership tw

Moovit, İstanbul Başakşehir FK’nin “Resmi Ulaşım Partneri” oldu.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü toplu taşıma uygulaması Moovit ile taraftarlarının ve futbolseverlerin yol deneyimlerini iyileştirmek için stratejik iş birliğine gitti.

 Moovit, İstanbul Başakşehir FK taraftarlarının ve futbolseverlerin turuncu-lacivertli takımın maçlarına daha kolay ve rahat bir şekilde ulaşmalarını sağlayarak yol deneyimlerini iyileştirmeye yardımcı olacak. Kulüp aynı zamanda, bireysel araç kullanımı yerine toplu taşıma çözümlerini teşvik ederek karbon ayak izini azaltmaya ve çevreye duyarlı olmaya davet edecek.

İstanbul Başakşehir FK, dünyanın 1 numaralı toplu taşıma uygulaması, ve bir Intel şirketi olan Moovit ile taraftarının ve futbolseverlerin Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynayacağı maçlara daha kolay ve rahat bir şekilde ulaşmasına yardımcı olmak için stratejik ortaklık anlaşması imzaladı. Teknoloji ve inovasyonu vizyonunun büyük bir parçası olarak gören İstanbul Başakşehir FK’nin Türk futbolunda bir ilke daha imza atarak, dijital ulaşım çözümleri sunan bir markayla bir araya geldiği bu anlaşma ile taraftarlar ve futbolseverler, stadyuma ulaşımları hakkında gerçek zamanlı toplu taşıma bilgisi alabilecek ve girişlere kadar dijital bir şekilde adım adım yönlendirilebilecekler. Moovit’in gerçek zamanlı saatleri ve şehirdeki minibüs ve dolmuşlar da dâhil tüm ulaşım araçlarını kapsayan canlı yol tariflerini kullanarak, maç günlerinde belirli kapılara özel ‘önerilen rotalar’la, araçlarına ihtiyaç duymadan Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’na kolayca ulaşabilecekler. Bu işbirliği, taraftarların maça gelme ve maç sonrası eve dönme endişelerini hafifleterek daha kolay ve rahat bir yol deneyimi yaşamalarını sağlayacak.

Ayrıca, uzun vadeli vizyonunun bir parçası olarak Moovit ve İstanbul Başakşehir FK, turuncu-lacivertli kulübün İstanbul Uluslararası Havalimanı’na yakın konumunu kullanarak İstanbul’daki turistleri Fatih Terim Stadyumu’na çekmeyi amaçlayan projeler geliştirecek.

Ortaklık, Covid-19 önlemleri kapsamında deplasman seyirci yasağının kalkması durumunda, takımın deplasmanda oynayacağı maçlarda ve yurt dışında oynayacağı dostluk maçlarında da sezon boyunca geçerli olacak.

Son dönemde çevresel sürdürülebilirlik konusunda başarılı kampanyalara imza atan İstanbul Başakşehir FK, bu anlaşma ile aynı zamanda, stadyuma gelen taraftarlarını ve futbolseverleri bireysel araçları yerine toplu taşıma kullanmaya teşvik ederek karbon ayak izlerini azaltmaya davet edecek.

Moovit, web tabanlı olarak kullanılabildiği gibi, Android ve İOS akıllı telefonlarda ücretsiz olarak indirilebilen, 112 ülkede, 3.400’den fazla şehirde, 1 milyarı aşkın kişi tarafından kullanılan, uluslararası bir kentsel toplu taşıma uygulamasıdır.

İstanbul Başakşehir FK Başkanı Göksel Gümüşdağ, Moovit ile imzalanan iş birliğinden memnuniyetini dile getirdi: “İstanbul, Avrupa ve dünyadaki en büyük toplu taşıma ağlarından birine sahip. Bir İstanbul kulübü olarak bu ortaklık ile temel motivasyonumuz, yurt içinden ve yurt dışından gelen taraftarlarımız ve tüm futbolseverlerin bize daha kolay ulaşmalarını sağlayacak çözümleri sunmak. Aynı zamanda bu anlaşma, stratejik hedeflerimizden biri olan taraftar deneyimini iyileştirmek adına attığımız adımlardan biri. Çünkü biliyoruz ki stadyuma nasıl gelindiği de bu deneyimin bir parçası. Moovit’in gelişmiş yeteneklerini kullanarak içeride ve dışarıda tüm destekçilerimizi bize kolayca ulaştıracak; hem takımımız hem İstanbul’un bilinirliğini arttıracağız.”

Moovit’in İş Birlikleri Direktörü Samuel Sed Piazza da bu anlaşmadan duyduğu heyecanı dile getirdi: “Büyük bir kalabalık ve sınırlı park alanına sahip İstanbul gibi bir metropolde Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’na ulaşmanın en hızlı ve güvenli yolu toplu taşıma kullanmaktır. Taraftarların maç günü deneyimlerinin evden çıktıkları an başladığının farkındayız ve taraftarların yol deneyimlerini iyileştirmek üzere genç yaşına rağmen, teknoloji ve inovasyona oldukça önem veren İstanbul Başakşehir FK ile çalışmaktan gurur duyuyoruz. Böylece taraftarlar ve futbolseverler, seyahat etmekten endişe duymak yerine sadece maçın tadını çıkartabilirler.”

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, futbol ve teknolojiyi bir araya getiren projelerde yer almaya ve uluslararası iş birliklerine devam edecektir. Başakşehir Fatih Terim Stadı’na nasıl ulaşılacağı hakkında toplu taşıma bilgisi almak için buraya tıklayın: https://moovit.me/FatihTerim_Stadyumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir