23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın
vsco-girl-nedir

Merak Uyandıran VSCO (Girl) Kızları Nedir? Kimlerdir?

Son günlerde dijital çağın radikal değişikliklerini sıklıkla yaşamaktayız. VSCO Nedir? Çok başarılı olan VSCO app uygulaması kullanıcı dostu olmasıyla ön plana çıkmakta olup ayrıca yeni bir hashtag’e de vesile olmuştur. Eğer bu yazıyı okumak için tıkladıysanız muhtemelen sizler de VSCO Girl Nedir? Kimlerdir? Sorusunun Cevabını merak ediyorsunuz.

VSCO girl bu uygulamadan sonra doğan yeni bir hashtag diyebiliriz. Adı, rüyasıyla bilinen “bir film kamerası mı?” Diye bilinen popüler bir fotoğraf düzenleme uygulaması olan VSCO’dan gelmektedir. Peki ama VSCO Girl nedir?

Gerçekte VSCO Girl Nedir?

VSCO yeni nesil bir uygulama olup özellikle genç kızlar tarafından hızlı bir şekilde kullanılmaktadır. Stilleri ile modaya yön vermeye ve moda lideri görünmeye çalışan bu gençlerin belirli markalar ile ilişkileri de yadsınamayacak derece de fazladır.

vsco-girl-nedir
Vsco Girl – Temsili

Birkenstock ayakkabı, Scrunchie saç bantları, Hydro Flask su şişeleri, Brandy Melville tişörtler, Vans ayakkabılar, arkadaş bileklikleri, Polaroid kameralar, pastel renkli ojeler, dizüstü bilgisayarlarda ve su şişelerinde çıkartma, carmex dudak kremi vs. gittikçe uzayan bir liste ile kendilerini tanımlıyorlar.

Bir VSCO kızı estetik gözü iyi olmak ile başlayıp tamamıyla görsellikle alakalı olduğu için VSCO uygulamasına uyan genç kızlar belirli markalara bağlı yaşamayı sürdürüyorlar. Bir kalıba uymaya çalışan bu genç kızlar popüler olmaya çalışıyorlar ve popülerite çağına ayak uydurmaya devam ediyorlar.

#VSCOgirl etiketi dünyada büyük derecede ses getiriyor ve TikTok’ta bu etiket ile 118 milyondan fazla izlendi. Bu videolarda bu tür kızların sahip olacağı eşya koleksiyonlarını gösteriyorlar.

Diğer taraftan birçok erkeğe de istek uyandırıcı durumda olan VSCO girl, kendine özgü bir dişiliğe ve estetiğe sahiptir. Bu kızlar ayrıca doğada fotoğraf çekmeyi çok seviyorlar. İşin enteresanı sürdürülebilirliği de önem veriyorlar.

Urban Dictionary onlara ‘2019 Tumblr Kızları’ diye hitap ediyor. Gerçek hayat ve sosyal medya birlikte o kadar harmanlanmış ki, VSCO kızları gerçekten de ayrı bir stil ile kendilerini belli ediyorlar.

Diğer taraftan da Instagram’a yön veren bu kızlar, özgür ruhlu ve çevreye duyarlı bir tavırla sosyal medyanın ilgi odaklarıdırlar.

PEKİ SİZİN HASHTAGİNİZ #VSCO GIRL mü #NOFILTER mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir