Mavi, Sosyal Sorumluluk Projesi ‘Indigo Turtles’ı, Scorp ile Gençlere Ulaştırıyor

damattween

Mavi, Orta Anadolu ve Ekokojik Araştırmalar Derneği (EKAD) ile birlikte gerçekleştirdiği ve nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağalarını koruma altına almayı amaçlayan sosyal sorumluluk projesi İndigo Turtles’ı yeni mecra Scorp ile gençlere ulaştırıyor. EKAD’ın yaz aylarında Belek’te gerçekleştirdiği çalışmalara gönüllü olarak destek vermek isteyen 3 kişi Mavi’nin Scorp’ta başlattığı yarışmayla seçilecek. 24 Temmuz tarihine kadar “Caretta caretta olarak doğsaydım” başlığıyla Scorp’a videosunu yükleyen ve en çok beğenilenler, 3-9 Ağustos tarihlerinde kampa katılarak yavru kaplumbağalarının mucizevi yaşam mücadelesine tanık olabilecek.

Dijital dünyadaki “ilk”leriyle takipçilerini yeniliklerle buluşturan Mavi, “Dünyanın en samimi sosyal medyası” sloganıyla çıkış yapan, farklı konular üzerine 15 saniyelik videoların yüklendiği Scorp ile sosyal sorumluluk projesine farklı bir renk ve eğlence katıyor. Özellikle üniversiteli gençler arasında en popüler uygulamalardan biri haline gelen Scorp, kısa sürede yakaladığı  büyük başarıyla dikkat çekiyor.

Duyuru Videosu

Örnek Video

Güncel moda çizgisini Akdeniz’den aldığı ilhamla şekillendiren Mavi, indigonun birbirinden farklı tonlarıyla inovatif ve teknolojik denim kumaşları geliştiren Orta Anadolu ile birlikte deniz kaplumbağalarını maviyle buluşturuyor. Geçtiğimiz yıl başlayan ve 15 bin yavrunun kurtarıldığı proje kapsamında, 110 milyon yıldır yaşayan, Akdeniz faunasının doğal parçası olan Caretta caretta ve Chelonia mydas deniz kaplumbağası türlerinin yaşatılması hedefleniyor. Yumurtadan çıktıkları andan itibaren birçok tehlikeyle karşı karşıya kalan yavru deniz kaplumbağalarının, ortalama %40’ı denize ulaşabiliyor ve bunu başaranların sadece binde biri hayatta kalabiliyor. İndigo Turtles projesi bu zorlu yaşam mücadelesine destek verirken, gönüllülük konusunda da farkındalık yaratıyor.

EKAD’ın Haziran-Eylül tarihleri arasında Belek’te gerçekleştirdiği çalışmalara, Türkiye’den ve dünyanın farklı yerlerinden gelen yüzlerce üniversiteli gönüllünün yanı sıra Mavi ve Orta Anadolu çalışanları, müşteri ve takipçileri katılıyor. Gönüllü gençler kamp kurarak ergin dişi kaplumbağaların yumurtalarını dış faktörlerden korumak, yumurtadan çıkan yavruların denize ulaşmasını sağlamak için çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir